Dziewczyny dały włosa

Autor: dp 20.03.2020 Nr: 12/2020
Oddały włosy na peruki, by dodać kobietom sił do walki o zdrowie.
Oddały włosy na peruki, by dodać kobietom sił do walki o zdrowie.
Fot. UG

Daria, Julia, Ola i Paulina to uczennice Szkoły Podstawowej w Sieniawie, które dołączyły do programu „Daj Włos!” realizowanego przez fundację Rak’n’Roll, działającą na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Jedna z nich, Daria Jabłońska, na jednej z lekcji wychowawczych zaprezentowała koleżankom i kolegom z klasy zdjęcia z przebiegu wizyty u fryzjera. Chciała zainspirować innych do tego odważnego, ale i szlachetnego kroku. Wtedy okazało się, że podobne decyzje już wcześniej podjęły inne dziewczynki z tej samej szkoły. Julia Kitowska, Aleksandra Capłap i Paulina Dyrda też ścięły swoje piękne, długie włosy i oddały na szczytny cel. Z włosów powstaną peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Dzięki nim chore kobiety będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej, a tym samym – mieć więcej siły do walki o zdrowie.

Włosy na peruki może oddać każdy, kto ma pasma długości min. 25 cm. Włosy mogą być farbowane na ciemniejszy kolor, nie mogą być jednak rozjaśniane. Na stronie internetowej www.raknroll.pl/daj-wlos/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz listę salonów fryzjerskich, które pomogą ściąć włosy.

Komentarze
Popularne
Komentowane