Czysto czy brudno?

Autor: ek 27.03.2020 Nr: 13/2020
Pomimo, że może sprawiać wrażenie, że jest samotny, suczka Mela ma właściciela. Jednak, gdy pojawia się sprzedawca chleba ucieka i pilnuje, by pieczywo sprzedawane było we właściwych warunkach.
Pomimo, że może sprawiać wrażenie, że jest samotny, suczka Mela ma właściciela. Jednak, gdy pojawia się sprzedawca chleba ucieka i pilnuje, by pieczywo sprzedawane było we właściwych warunkach.

– Właściciele czworonogów nie sprzątają po swoich pupilach. Uciekają, gdy tylko piesek załatwi swoją potrzebę – skarży się jedna z mieszkanek Jarosławia. Kobieta twierdzi, że w mieście jest brudno, a w niektórych miejscach ciężko jest przejść.

– Od dłuższego czasu przyglądam się ludziom spacerującym z psem. Dlatego z przykrością stwierdzam, że większość osób nie poczuwa się do obowiązku posprzątania po swoim pupilu. Może w mieście byłoby czyściej, gdyby na ulicach stanęły specjalne pojemniki na psie odchody? – mówi dzwoniąca do Redakcji kobieta.

Takie pojemniki oczywiście są. Znajdują się na terenie parków miejskich.

– Są to dystrybutory tzw. psich pakietów, z których można pobrać woreczki na odpady, a także wrzucić nieczystości do specjalnego pojemnika. Niezależnie od tych instalacji, tego rodzaju nieczystości można wrzucać do ogólnodostępnych pojemników na odpady zmieszane ustawionych na terenie miasta – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

   Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe uregulowane są w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia. Za niewypełnianie tych obowiązków grozi mandat karny wynoszący do 500 zł. Dotychczas nikt takiego nie otrzymał.

– Z dotychczasowej praktyki oraz obserwacji poczynionych przez pracowników monitoringu miejskiego wynika, że mieszkańcy naszego miasta sprzątają po swoich pupilach – mówi Witold Ilić, komendant Straży Miejskiej w Jarosławiu.

Nie zaobserwowaliśmy dotychczas przypadku niewypełniania tego obowiązku, dlatego też nie został nałożony mandat karny – wyjaśnia.

Tego rodzaju mandatów w 2019 r. nie odnotowano również na terenie Przeworska.

– Ukarano jedynie cztery osoby za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, czyli wypuszczania psów bez smyczy( art.77 kodeksu wykroczeń) – mówi Robert Dybaś, komendant Straży Miejskiej w Przeworsku.

Komentarze
Popularne
Komentowane