Koronawirus. #NieKłamMedyka

Autor: erka 27.03.2020 Nr: 13/2020
Koronawirus. #NieKłamMedyka

Ta ogólnopolska akcja nabiera coraz większego znaczenia. Chodzi o to, by personel medyczny był dokładnie informowany. Szczególnie o podejrzeniach dotyczących koronawirusa. Placówki medyczne zalecają także, by w miarę możliwości kontaktować się w pierwszym rzędzie telefonicznie.

Za personelem obsługującej nasz region Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu publikujemy apel, którego celem jest ochrona pracowników służby zdrowia oraz innych służb dbających o bezpieczeństwo przed koronawirusem.

- Zapamiętajcie naszą prośbę i błagamy - podajcie to dalej a wtedy razem pokonamy wirusa - piszą ludzie, którzy z racji zawodu są na pierwszej linii frontu. - W Polsce doszło już do sytuacji w których pacjent świadomie zataił informacje wskutek czego doszło do zarażenia personelu medycznego - przypominają.

 

- Zatajanie informacji lub wprowadzanie w błąd lekarza, ratownika medycznego, pielęgniarki, dyspozytora medycznego lub jakiegokolwiek funkcjonariusza państwowego jest przede wszystkim nieodpowiedzialne i stwarza zagrożenie dla osób które w czasie epidemii są na pierwszej linii frontu. Nie zatajajmy informacji o objawach takich jak gorączka, suchy kaszel, ból głowy, osłabienie i duszność. Informujmy rzetelnie o pobytach za granicą bądź o kontaktach z osobami które z zagranicy powróciły. W uzasadnionym przypadku szczerze i uczciwie informujemy odpowiednie służby o wszelkich osobach które miały z nami kontakt w ostatnim czasie. Informujemy także o środkach komunikacji zbiorowej z jakich korzystaliśmy ( pociąg , autobus itp.) a także o miejscach użyteczności publicznej w których ostatnio przebywaliśmy m.in. sklepy, banki, poczta itp. - apelują ratownicy przypominając jednocześnie, że personel medyczny poddany kwarantannie, lub co jeszcze gorzej zarażony, nie może wykonywać swojej pracy. Nie może ratować innych ludzi.

 

Zadzwoń wcześniej

Szpitale, przychodnie i inne placówki medyczne zmieniły zasady przyjmowania pacjentów. Większość gabinetów dentystycznych zamknięto. Reszta placówek zaleca wcześniejszy kontakt telefoniczny. Numery telefonów są udostępnione w różny sposób. Najłatwiej znajdziemy je korzystając ze stron internetowych.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane