Koronawirus. Szyją maseczki

Autor: ek 27.03.2020 Nr: 13/2020
Pierwsze uszyte w Kańczudze maseczki trafiły już do potrzebujących.
Pierwsze uszyte w Kańczudze maseczki trafiły już do potrzebujących.
Fot. FB

Przybywa osób, które chcą się włączyć w akcję szycia maseczek ochronnych. Maseczki są niezbędne dla personelu medycznego, by mógł nieść pomoc w bezpiecznych warunkach, jak również dla osób pomagających osobom starszym i samotnym w dostarczaniu produktów spożywczych i leków.

W Kańczudze, z inicjatywy burmistrza Andrzeja Żygadło, szyją przede wszystkim dla personelu medycznego szpitala w Przeworsku, ale maseczki przekazane zostały również m.in. pracownikom Poczty w Kańczudze, czy strażakom ochotnikom.

– Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc szyć maseczki, prosimy o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy Kańczuga pod nr tel. 16 642-31-42 w. 21, bądź kontakt przez Facebooka – informuje na stronie grupy "Kańczuga szyje maseczki dla wszystkich potrzebujących", sekretarz Teresa Argasińska.

Inicjatorzy akcji zwracają się też z apelem do wszystkich przedsiębiorców, którzy mają możliwość przekazania materiału, usztywniaczy i innych niezbędnych rzeczy do uszycia maseczki, by się z nimi kontaktowali.

 

W Jarosławiu z inicjatywą szycia maseczek ochronnych wyszła m.in. Anna Wierucka, jarosławska krawcowa z pracowni Moden Styl. Pani Ania zwraca się z prośbą do instytucji, które są zainteresowane współpracą, a także osób mogących dostarczyć niezbędne materiały lub zająć się transportem o kontakt telefoniczny: 698-531-887.

Na terenie naszego miasta powstała też grupa na Facebook’u zrzeszająca mieszkańców Jarosławia, którzy chcą pomóc. Jej nazwa to: „Szyjemy maseczki dla Jarosławia”. Potrzeba bawełny 100%, flizeliny, drucików do usztywnienia, tasiemki bawełnianej oraz gumeczek. Jak informują organizatorzy akcji, materiały można przekazywać do Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie (budynek dawnej szkoły rolniczej), bądź kontaktować się w tej sprawie poprzez grupę na FB.

 

Prace wre też wśród pań z przedsiębiorstwa społecznego "Krawiec" w Tryńczy, które szyją maseczki solidaryzując się ze służbami, które mają kontakt z osobami zakażonymi. Kilkadziesiąt maseczek trafiło już m.in. do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tryńczy na potrzeby pracowników, którzy mogą być narażeni na kontakt z osobami zakażonymi wirusem.

 

Nasze społeczeństwo potrafi się jednoczyć i to z pewnością nie ostatnie tego typu inicjatywy. Jeśli tylko mamy możliwości, zachęcamy do włączenia się do tej pięknej i przede wszystkim, potrzebnej, akcji.

Komentarze
Popularne
Komentowane