Samorządowiec od zawsze. Wójt od tygodnia

Autor: erka 03.04.2020 Nr: 14/2020
Zaprzysiężenie Elżbiety Grunt odbyło się wubiegły wtorek wieczorem. Rada Gminy zebrała się tuż przed wprowadzeniem zakazu zgromadzeń.
Zaprzysiężenie Elżbiety Grunt odbyło się wubiegły wtorek wieczorem. Rada Gminy zebrała się tuż przed wprowadzeniem zakazu zgromadzeń.
Fot. UG

- Całe swoje życie zawodowe związałam z samorządem. Od października 1990 r. pracowałam jako sekretarz Gminy Jarosław. Od 2018 r. dodatkowo pełniłam obowiązki zastępcy wójta. Warsztatu samorządowca uczułam się od śp. Romana Kałamarza, wójta i mojego długoletniego szefa. Była to dobra szkoła, wzorce które od niego zaczerpnęłam będą dla mnie wyznacznikiem - zapewnia Elżbieta Grunt, nowy wójt gm. Jarosław.

Jest drugim wójtem w historii gminy. Po śmierci R. Kałamarza mieszkańcy obdarzyli ją zaufaniem i na nią postawili.  Mieszka w Jarosławiu. Ma 53 lata i dwoje dorosłych dzieci. Ukończyła studia prawnicze oraz podyplomowe z zakresu zarządzania gminą. - Mam wielki zaszczyt sprawować mandat Wójta Gminy Jarosław. Wiem jak wielkim zobowiązaniem jest sprostanie oczekiwaniom mieszkańców. Chcę sprawować ten urząd dla ludzi, a moim celem jest dobro mieszkańców - zapewnia.

Elżbiecie Grunt przyszło stanąć na czele gminy w czasie obostrzeń związanych z epidemią. - Nasze obecne życie i praca zostało zdominowane przez koronawirusa. Wprowadziłam zmiany w działalności urzędu poprzez czasowe wyłączenie bezpośredniego przyjmowania stron. Nasi mieszkańcy mogą się z nami kontaktować telefonicznie, drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Część pracowników została skierowana na zaległe urlopy. Niemniej cały czas są realizowane sprawy gospodarcze. Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, planujemy nowe - mówi. 

Komentarze
Popularne
Komentowane