Kultura on-line

Autor: dp 17.04.2020 Nr: 16/2020
W sieci można odbyć wirtualny spacer po Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu./fot. facebook
W sieci można odbyć wirtualny spacer po Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu./fot. facebook

W związku z epidemią, działalność ośrodków kultury została ograniczona, ale nie znaczy to, że nic się tam nie dzieje. Kultura przeniosła się do sieci.

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na facebook'ową stronę „e-dom kultury”, gdzie organizowane są m.in. warsztaty plastyczne i teatralne na odległość. Na stronie można też znaleźć ciekawe artykuły związane ze sztuką i konkursy plastyczne, np. na e-pisankę. Co ciekawego można robić w domu proponuje też na swojej stronie Miejski Ośrodek w Kultury z Przeworska.

Do wirtualnych odwiedzin zapraszają muzea, m.in. Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz jego oddział w Zarzeczu, czyli Muzeum Dzieduszyckich. Z kolei Centrum Kultury i Promocji zaprasza do wirtualnego zwiedzenia Galerii Głównej u Attavantich, gdzie obejrzeć można wystawę pt. „Artyści w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – Epifania Piękna”. Konkurs plastyczny związany z Papieżem proponuje też Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga. Prace można przesyłać e-mailowo do 30 kwietnia, szczegóły na stronie.

Z pewnością jest więc w czym wybierać, nie ruszając się z domu.

Komentarze
Popularne
Komentowane