Są chętni na szefa COM

Autor: erka 26.06.2020 Nr: 25/2020

Od początku roku jarosławski szpital powiatowy nie ma dyrektora. Całość obowiązków zarządzania Centrum Opieki Medycznej przejęła po odejściu Stanisława Krasnego, poprzedniego szefa placówki Monika Pachacz-Świderska, zastępca dyrektora ds. medycznych. Władze powiatu szukają następcy. Pierwszy konkurs nie został rozstrzygnięty. Jest nadzieja, że drugi wyłoni szefa.

Pierwsze postępowanie konkursowe miało się zakończyć początkiem kwietnia. Kwarantanny dokumentów wynikające z epidemii przedłużyły je, a na dodatek ubiegający się o funkcję złożyli oferty z brakami na tyle istotnymi, że zakończono postępowanie nie dokonując wyboru. Początkiem maja ogłoszono drugi konkurs z terminem przyjmowania ofert do 5 czerwca. Kandydaci musieli m.in. zaproponować plan naprawczy COM. Oferty kandydatów otwarto 15 czerwca. Opóźnienie spowodowała m.in. kwarantanna dokumentów i wydłużenie czasu przesyłki pocztowej z powodu epidemii.

Wpłynęło dwie oferty. Obie były kompletne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że o funkcję dyrektora ubiega się jedna osoba z Jarosławia, druga z Rzeszowa. Opinię, która z ubiegających się osób powinna pokierować szpitalem wyda komisja w składzie starosta jarosławski Stanisław Kłopot, jako przewodniczący oraz radna Barbara Stawarz, jako przedstawiciel Rady Społecznej COM, Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych starostwa oraz radny Krzysztof Cebulak, członek Zarządu Powiatu i lekarz Piotr Cisek.

Kto pokieruje szpitalem powiatowym w Jarosławiu powinniśmy dowiedzieć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Komentarze
Popularne
Komentowane