Otrzymają nowy wóz bojowy

Autor: MS 21.07.2020 Nr: 30/2020
Prezydent Andrzej Duda obejrzał zniszczony wóz jawornickich strażaków.
Prezydent Andrzej Duda obejrzał zniszczony wóz jawornickich strażaków.
Fot. Grzegorz Jakubowski KPRP

Ochotnicza Straż pożarna w Jaworniku Polskim otrzymała promesę od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na zakup wozu strażackiego. Dotychczasowy wóz został kompletnie zalany podczas niedawnej nawałnicy.

W wyniku nawałnicy jaka nawiedziła Jawornik Polski w dniu 26.06.2020 r. wóz bojowy OSP Jawornik Polski został całkowicie zalany jadąc na akcję w Hadlach Szklarskich. - Zalana jest instalacja, silnik, komputer do wymiany, w każdym zakamarku błoto - mówią strażacy z OSP Jawornik Polski. Wóz był dumą miejscowej straży jednak w wyniku konfrontacji z żywiołem nie miał szans.

- Poprzednik zalanego wozu Star 244 był u nas przeszło 30 lat i bardzo wyczekiwaliśmy nowego i ziściło się. Państwowa Straż Pożarna w Przeworsku przekazała nam używanego Starmana. Dbaliśmy o niego. Dobrze się sprawdzał, bo pracuje się super, w końcu mamy szybkie natarcie, autopompę, a po 39 tygodniach u nas zostaje zalany podczas powodzi - opowiadają strażacy.

Otrzymana od Prezydenta RP promesa na zakup nowego wozu gwarantuje ze Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku Polskim nie zostanie bez dużego wozu, który prawdopodobnie będzie mógł we wrześniu wyjechać na swoją pierwszą akcję.

Komentarze
Popularne
Komentowane