Czytelniczka: Nie weszłam pod koła rowerzysty

Autor: ek 31.07.2020 Nr: 31/2020

W związku z artykułem „Spokojny długi weekend” który ukazał się w numerze  25 Gazety Jarosławskiej informujemy, że zakończyło się policyjne postępowanie dotyczące jednego z opisywanych tam zdarzeń. Mowa tu o potrąceniu dwóch kobiet przez nastolatka jadącego rowerem, do którego doszło w czwartek, 11 czerwca w Świebodnej.

Policja ustaliła szczegółowe okoliczności zdarzenia, które miało miejsce tuż po procesji Bożego Ciała w Świebodnej. Do szpitala trafiły wówczas dwie kobiety.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 14-latek jadący rowerem podczas omijania samochodu, który zatrzymał się na poboczu, najechał na 36-letnią pieszą, która weszła bezpośrednio pod rower nastolatka. Kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia, stracił równowagę i najechał na idącą poboczem drogi 71-latkę, która upadła na jezdnię – informowała bezpośrednio po zdarzeniu  asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   Po zbadaniu dokładnych okoliczności tego zdarzenia okazało się, że sytuacja ta nie wynikała z winy 36-latki.

– To nie ja weszłam pod koła roweru, to rowerzysta wjechał we mnie – zapewnia Lidia Kwaśniak, mieszkanka Świebodnej. – Mam już dość przykrych i złośliwych komentarzy, z którymi zmagam się od chwili tego zdarzenia. Proszę zrozumieć, że nie było tam mojej winy – zapewnia poszkodowana wówczas L. Kwaśniak.

36-latka nie pamięta momentu wypadku. Jej wersję potwierdza jednak Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

   Przypominamy, że policjanci informując o kolizjach lub wypadkach podają jedynie wstępne informacje, jakie zebrali na miejscu zdarzenia. Szczegółowe okoliczności opisywanych zdarzeń wyjaśniane są dopiero w toku prowadzonych postępowań.

Komentarze
Popularne
Komentowane