Wielkanocna tradycja

Autor: mmc 21.03.2008 Nr: 12/2008
Wielkanocna tradycja
Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy z powiatu jarosławskiego i przeworskiego.
Łącznie w konkursie wzięło udział 149 wielkanocnych palm.
   - Prac było bardzo dużo i wszystkie bardzo ciekawe. Komisja brała pod uwagę szczegóły takie jak: estetyka, tradycja wykonania, materiały, z których były zrobione oraz nakład pracy - powiedział Dyrektor ZSOiL w Pawłosiowie, Tomasz Lichtarski.
    W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce otrzymała Ewelina Piotrowska z ZSSChiO w Jarosławiu, drugie - Marlena Gołojuch z ZS w Sośnicy, a trzecie - Kinga i Edyta Ficek z ZS w Gorzycach. Wyróżnienia otrzymały: Gabriela Prucyk z Gimnazjum w Łowcach oraz Małgorzata Kędzior z ZSLiT w Jarosławiu.
    W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły Kinga Majcher i Aleksandra Motyka z SP w Jagielle, drugie miejsce otrzymała Justyna Podola Rozborzu SP w Rozborzu Długim, a trzecie - Symonida Modras z SP w Kramarzówce. Wyróżnione zostały Ewa Duda, Agnieszka i Monika Hodór, Katarzyna Rydzik oraz Agnieszka Sapała - Pierwszy Przeworski Szczep Harcerski "Kresy" oraz Maksymilian Gdyk z SP nr 5 w Jarosławiu.
    W kategorii KGW i osób indywidualnych pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Pająk z Rokietnicy oraz KGW w Laszkach. Drugie miejsca przyznano KGW z Wysocka i KGW z Tywonii oraz trzy trzecie miejsca dla KGW z Wierzbnej, Wólki Pełkińskiej i Pawłosiowa.
   
   Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ogrodniczych i Licealnych z Pawłosiowa oraz ODR, reprezentowany przez Urszulę Gąsior. Odbywał się pod patronatem Starosty Jarosławskiego.
Komentarze
Popularne
Komentowane