Biesiada nad Wyczawą

Autor: Wu zet 19.09.2008 Nr: 38/2008 2
W tym roku wcześniej niż zawsze, bo już 7 września, odbyła się "Biesiada nad Wyczawą", organizowana od ośmiu lat w Wiązownicy...
Można było podziwiać pięknie udekorowane stoły i spróbować, jak smakuje np. zupa "szabaga", zupa "wszystko", krugiel pieczony, maczka z grzybami czy paluchy orzechowe.
    Komisja oceniała jedną potrawę gotowaną i jedną pieczoną. Wybór był trudny. Ostatecznie przyznała dwie równorzędne I nagrody: Zespołowi "Jawor" z Jawornika Polskiego i Zespołowi "Piwodzianie" z Piwody.
    Oprócz umiejętności kulinarnych zespoły popisywały się również umiejętnościami wokalnymi, prezentując piosenki o tematyce kulinarnej. W tej kategorii tytuł Laureata jurorzy przyznali Zespołowi z Kisielowa.
    Na koniec wystąpili goście: Zespół Folklorystyczny "Radist" ze Lwowa i Kapela Ludowa z Czerc.
    "Biesiadę" zorganizowali: Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Wójt Gminy Wiązownica, przy współudziale Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale - Zespołów Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu, Przemyślu i Przeworsku oraz Zajazdu "Galicja" w Wiązownicy.
   
   
Komentarze
gospodyni 19.09.2008, 21:07 z IP: 83.2.96.221
tak naprawde to tam wszyscy przyszli sie najesc
mr.Enroy 19.09.2008, 13:31 z IP: 83.2.96.221
Tylko na?re? si? i bawi?!To im tylko w tylko we ?bach.Ich ?ycie to od imprezy do imprezy.Kult jad?a i napitku!
Popularne
Komentowane