"Poezja to odpowiedzialność"

"Poezja to odpowiedzialność"
W sobotę, 24 października, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Ceremonię zainaugurował koncert kwartetu smyczkowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarosławiu, przygotowany przez Grażynę Seredę.
Konkurs obejmował dwie kategorie - debiut poetycki i recytację. W pierwszej kat. uczestnicy przesyłali do oceny swoje teksty, w drugiej - recytowali wybrane wiersze J. Hordyńskiego i J. Szubera.
    W kat. debiut poetycki Komisja Konkursowa w składzie: Stanisława Szim, Krystyna Trojanowska i Jadwiga Dyr, oceniła 19 prac i przyznała nagrody. W kat. szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Gabriela Stefanowicz z ZS w Rokietnicy za wiersze "Księżniczka" i "Dzieci Holokaustu", II miejsce zajęła Ewa Pałęga z ZS w Piwodzie za wiersz "Drzewo", III miejsce zajął Krystian Kamecki z ZS w Rokietnicy za wiersze "Nieśmiertelna" i "Prawda". Wyróżnienia natomiast otrzymały Magdalena Gaweł z ZS w Rokietnicy za wiersz "Wątpliwości" i Izabela Radoń z ZS w Rokietnicy za wiersz "Magia domu".
    W kat. szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Jakub Całka z ZS Rolniczych w Zarzeczu za wiersze "Krzyk miłości", "Nocne cierpienia"i "Jej oblicze", II miejsce zajęła Aleksandra Cencora z LO w Lubaczowie za wiersze "Krzesło" i "Ta róża", III miejsce zajęła Adrianna Olejarka z I LO w Jarosławiu za wiersze "Nie ma, nie będzie" i "Gołąb".
   Wyróżniono Agatę Kądziołkę za wiersz "Kocham" i Magdalenę Barłóg z za wiersze "Niesprawiedliwe" i "Czas" - obie wyróżnione to uczennice z ZSOiZ w Przeworsku. W kat. osób dorosłych nagrodę otrzymał Arkadiusz Stosur z Nowego Sącza za tryptyk poetycki "świat-skarby", "świat-woda", "świat-niebo".
    W kat. recytacja Komisja Konkursowa w składzie Stanisława Szim, Krystyna Trojanowska i Elżbieta Tkacz, oceniła 46 prezentacji i przyznała nagrody. W kat. szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Ewa Pałęga z ZS w Piwodzie, II miejsce zajęły ex aequo Katarzyna Strohbach z PG nr 1 w Jarosławiu i Karolina Bernatek z Przemyśla, III miejsce również ex aequo zajęły Aleksandra Cyrul z Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek w Jarosławiu i Paulina Ruchała z ZS w Ujeznej. Wyróżniono Sylwię Januszczak z ZS w Rakietnicy, Krystiana Kameckiego z ZS w Rokietnicy, Annę Gaciarz z PG nr 1 w Jarosławiu, Dominikę Wiatrzyk z ZS w Piwodzie, Agnieszkę Zastawną z ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu.
    W kat. szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała Beata Madaj z ZSOiZ w Radymnie, II miejsce zajęły ex aequo Magdalena Szulc z I LO w Jarosławiu i Agata Skobyłko z ZSDGiL w Jarosławiu, III miejsce zajęły równorzędnie Małgorzata Jonak z LO przy ZS w Lubaczowie, Katarzyna Kubejko z ZSDGiLw Jarosławiu i Martyna Wańkowicz z IV LO przy ZSBiO w Jarosławiu. Wyróżniono w tej kat. Monikę Siarę z I LO w Jarosławiu, Sylwię Gawurę z MOK w Jarosławiu, Annę Lorenc z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przy ZS w Oleszycach, Agnieszkę Mazur z Technikum Ekonomicznego przy ZS w Lubaczowie, Monikę Kasiak z ZSDGiL w Jarosławiu, Agnieszkę Zeńko z III LO przy ZSO w Jarosławiu.
    W kat. osób dorosłych nagrodę otrzymała Wioletta Kisała z Bobrówki.
Komentarze