Wręczenie nagród

Wręczenie nagród
W Galerii "Rynek 6" Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu czynna jest pokonkursowa wystawa Konfrontacji Fotograficznych 2009 "Tylko jedno zdjęcie". Jej wernisaż połączony był z wręczeniem nagród laureatom konkursu.
Główną nagrodę Grand Prix i Złoty Medal Fotoklubu RP otrzymał Zbigniew Podsiadło z Sosnowca, za pracę "Stacja w Kijach". Pierwszą nagrodę i Złoty Medal Fotoklubu RP zdobył Hubert Bedyk z Radomia, za pracę "Wiosna". Drugą nagrodę i Srebrny Medal Fotoklubu RP otrzymał Grzegorz Lizakowski z Mielca, za pracę "Klatka", a trzecią i Brązowy Medal Fotoklubu RP - Jakub Skiba z Jarosławia, za pracę "Zachód w skrzydlatym uścisku".
    Jury przyznało też kilka wyróżnień. Otrzymali je: Izabela Urbaniak z Łodzi, Marek Abramowicz z Londynu, Ilona Cichoń ze Złotego Potoku, Monika Stachnik-Czapla z Krakowa, Tomasz Rolniak z Haczowa i Kamila Żurawska-Chwiszczuk z Wrocławia.
    Były też nagrody specjalne. Otrzymał taką, "za dobre wejście do gry", Marek Kuszczak z Jarosławia, a ufundował ją Krzysztof Ziemba. Nagroda Gazety Jarosławskiej przypadła w udziale Hubertowi Bedykowi. Nagrodę firmy Elektrokal Sp. z o.o. Radymno otrzymał Wojciech Dworakiewicz z Kalnikowa. Nagrodę ufundowaną przez posła Mieczysława Golbę otrzymała Agnieszka Szafirska z Rzeszowa. A nagroda Fundacji Fotografia dla Przyszłości trafiła do Igora Peshekhonowa z Białorusi.
    Podczas wernisażu padła propozycja, by przyznać też Nagrodę Publiczności. Propozycja zyskała akceptację zebranych, którzy wybrali zdjęcie pt. "W stronę słońca" Agnieszki Szuwarzyńskiej z Krakowa (nagrodę ufundowała firma Elektrokal z Radymna).
    Na konkurs, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu i Klub Fotograficzny "Atest 70", wpłynęły 104 zdjęcia stu czterech autorów. Takie jest bowiem założenie - jedna osoba może wysłać tylko jedno zdjęcie, o dowolnej tematyce. Mówił o tym, oraz o pracy komisji konkursowej, jej członek Jerzy Wygoda. Głos zabrał też mec. Stanisław Sobocki, stały bywalec jarosławskich wernisaży.
    Wystawa (czynna do 20 listopada) zawiera wszystkie nadesłane prace. Wszystkie też znalazły się w wydanym z tej okazji katalogu.
   
Komentarze
Popularne