Turniej piłki ręcznej

Autor: ts 11.12.2009 Nr: 49/2009 1
Od 27 do 29 listopada w Zarzeczu odbywał się XV Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek i Młodzików.
W zawodach wystartowało 16 drużyn w kategorii dziewcząt i Chłopców. Mecze rozgrywano w hali sportowej w Zarzeczu oraz Przeworsku. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna Kadry woj. lubelskiego, która pokonała w finale drużynę Juvenii Rzeszów 21:15. Na kolejnych uplasowały się: UKS Impuls Jarosław, SPR Stal Mielec, ULKS Koliber Zarzecze, Kadra woj. Lubelskiego II i startujące poza konkurencją drużyny Gimnazjum Zarzecze i Kobry Cieszacin Wielki. W kategorii dziewcząt najlepsza była Łukowia Łuków, która
   pokonała UKS Dwójkę Lublin 12:7. Kolejne miejsce zajmowały: KS Siódemka Jarosław, GOKSiR Wadowice Górne, UKS Olszynka Dzikowiec, ULKS Koliber Zarzecze, UKS Fortis Rozbórz Długi i Gimnazjum Żurawiczki. Nagrodzono także najlepszych w turnieju. Wśród dziewcząt królem strzelców została Justyna Jamroży z ULKS Koliber Zarzecze, natomiast najwartościowszą zawodniczką uznano Patrycję Szyszkowską z Łukowi Łuków. W kategorii chłopców najskuteczniejszym zawodnikiem został Sebastian Bartoszek z UKS ImpulsJarosław, najlepszym zawodnikiem Marcin Zienkiewicz z Kadry woj.
   lubelskiego. Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Urząd Gminy w Zarzeczu, Zespół Szkół Rolniczych w Zarzeczu, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy
   Koliber w Zarzeczu, a współorganizatorami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Imprezę sponsorowali: Zakłady Mięsne Szarek, Sieć sklepów NIWEX, INFORES Jarosław, GPR Zarzecze, Bamal Pełnatycze, MAAW- SPORT Przeworsk, Firma AKS Przeworsk.