Przegląd plastyczny

Autor: (wu zet) 26.03.2010 Nr: 12/2010 35
Przegląd plastyczny
W sobotę, 20 marca, w sali wystawowej "Synagoga" Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu odbyło się podsumowanie drugiego etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego przeprowadzonego w makroregionie południowo-wschodnim obejmującym województwo małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie.
Pozostałe makroregiony to północno-zachodni, południowo-zachodni i północno-wschodni. Pięć najlepszych osób, uczniów szkół plastycznych, z każdego makroregionu weźmie udział w trzecim etapie Przeglądu, będącym jego finałem.
    W etapie drugim uczestniczyło po trzech uczniów (zwycięzców etapu pierwszego) z 11 szkół (PLP Kraków, PSP Kraków, ZSP Rzeszów, ZPSP Kielce, LP Nowy Wiśnicz, ZSP Zakopane, ZSP Jarosław, ZSP Tarnów, LP Krosno, KLP Nowy Sącz i NLP Lesko). Prace uczniów oceniała sześcioosobowa komisja. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły dwie uczennice z PLP w Krakowie, na drugim miejscu znalazł się uczeń z ZSP w Kielcach, a na trzecim uczennica również z Kielc. Miejsce czwarte zajęła uczennica z LP w Nowym Wiśniczu. Piąte - uczennica z Krosna.
    Najwyższą lokatę w ZSP Jarosław uzyskała Magdalena Ciemierkiewicz. Zaraz za nią znalazła się Danuta Czerwonka, a nieco dalej Marta Chodur.
    Przegląd, prezentujący malarstwo (martwa natura), rysunek (studium postaci) i rzeźbę (studium głowy), ma na celu promocję utalentowanej młodzieży oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych. Jego organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej.
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum