Zagrożenia środowiska

Autor: (wu zet) 10.04.2010 Nr: 14/2010 1
Zagrożenia środowiska
Tydzień temu wspomnieliśmy, że w sali wystawowej "Synagoga" Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu czynna jest pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego dla uczniów średnich szkół plastycznych pn. "Zagrożenia Środowiska Naturalnego Człowieka".
Na konkurs wpłynęło 250 rysunków, 45 komiksów i 37 filmów animowanych z 19 szkół plastycznych z całej Polski, w tym także z Jarosławia. Prace oceniało Jury w składzie: Jacek Frankowski (przewodniczący), Andrzej Lichota, Edward Lutczyn, Marek Gliwa (wszyscy zajmują się rysunkiem satyrycznym) oraz Krzysztof Rynkiewicz, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi.
    Do nagród nominowanych zostało 55 prac w trzech kategoriach: rysunek satyryczny (30), komiks (9), film animowany (16 prac). Wśród dwudziestu czterech nagrodzonych uczestników dziewięciu to uczniowie ZSP w Jarosławiu. I tak w kategorii rysunek satyryczny I miejsce zajął Piotr Bemben, II miejsce przypadło w udziale Katarzynie Mazerant, a Małgorzata Działa otrzymała wyróżnienie. Wyróżnienie otrzymał też Jakub Sroka, w kategorii komiks. Natomiast Joanna Grabska zdobyła II miejsce w kategorii film animowany.
    Ponadto Muzeum Karykatury w Warszawie nagrodziło Piotra Bembena, a Dyrekcja Lasów Państwowych Agnieszkę Blat. Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Filmowa i Telewizyjna w Łodzi swoją nagrodę przyznała Edycie Pawliszko za film "Zagrożenie", zaś Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury Natalię Krawczyk za żart filmowy "Maluch".
    Konkurs odbywa się co drugi rok, ma więc już 18 lat. W 2012 roku obchodzone będzie jego dziesięciolecie.
    Podczas tegorocznego wręczenia nagród wystąpił Gabriel Manowiec z zespołem.
   
   
Komentarze
xxx 10.04.2010, 17:27 z IP: 77.252.229.97
Benjamin jesteś cudowny
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum