Prace dyplomowe

Autor: (wu zet) 07.05.2010 Nr: 18/2010 1
Prace dyplomowe
Kilka dni temu w sali wystawowej "Synagoga" ZSP w Jarosławiu odbył się wernisaż prac dyplomowych uczniów kończących tę szkołę. Wystawa zawiera prace najlepsze...
Wernisaż połączony był z wręczeniem dyplomów ukończenia szkoły. A kończy ją w tym roku czterdziestu uczniów, z trzech klas (dwie czteroletniego Liceum Plastycznego i jedna sześcioletniej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, w skład której wchodzi gimnazjum i liceum).
    W jednej z tych klas (4a) - o specjalności "techniki graficzne" - na osiemnastu uczniów aż siedmiu miało świadectwo z czerwonym paskiem. To niewątpliwy sukces zarówno uczniów jak i nauczycieli. A wiele prac dyplomowych jest na naprawdę wysokim poziomie, takim, którego nie powstydziliby się absolwenci studiów plastycznych.
    Obrona prac w ZSE jest dwuczęściowa i składa się z części praktycznej, podczas której uczniowie prezentują wykonane wcześniej prace oraz z części teoretycznej, sprawdzającej m.in. wiadomości z historii sztuki.
    Ten wernisaż był też okazją do uhonorowania uczniów nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Grafika Młodych", który również okazał się sukcesem, bo Sylwia Olejarz zdobyła Grand Prix, a Alicja Lisowska I miejsce. Ponadto uczniowie jarosławskiego "Plastyka" zdobyli w nim aż osiem wyróżnień. Uhonorowana została także Inga Kijowska, która zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Inspiracje Ibisem".
   
   
   
Komentarze
xxx 07.05.2010, 14:49 z IP: 77.252.229.97
Benjamin gdzie jesteś? bardzo za tobą tęsknię
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum