Srebro dla Rozborza Długiego

Autor: ts 14.05.2010 Nr: 19/2010
Piłkarki ręczne z Rozborza Długiego, uczennice miejscowej szkoły wywalczyły srebrny medal wojewódzkiej gimnazjady.
Drużyna prowadzona przez Stanisława Olszańskiego dotarła do finału rozgrywek drogą poprzez baraże, rozgrywając w sumie aż jedenaście spotkań. W kolejnych szczeblach zawodów uzyskała następujące wyniki: eliminacje gminne - 20:8 z Pruchnikiem, el. powiatowe - 16:8 z G1 Jarosław i 17:6 z Pawłosiowem, el. Rejonowe - 14:4 ze Stubnem, 14:5 z G1 Przeworsk, 14:0 z Oleszycami i 7:12 z G1 Przemyśl. Półfinał wojewódzki - 18:9 z Grodziskiem Dolnym i 17:6 z Błażową. Baraż o finał - 12:11 z Dzikowcem i 22:6 z Haczowem. W turnieju finałowym, który odbył się w Przemyślu szczypiornistki z Rozborza Długiego pokonały 20:9 Tarnawę Dolną i 15:9 Wadowice Górne, a w meczu o złoty medal uległy (po raz drugi w tegorocznej edycji) 5:20 reprezentantkom G1 Przemyśl