Jarosławski Kacperek

Jarosławski Kacperek
W dniach 13-14 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XVIII Przegląd Szkolnych Form Teatralnych pod nazwą "Jarosławski Kacperek 2010". Udział w przeglądzie wzięło 12 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z rejonu podkarpackiego.
Komisja w swojej ocenie kierowała się kulturą słowa, doborem repertuaru, a także układem scenariusza. Zmagania uczestników trwały dwa dni. Nagrodę specjalną "Jarosławskiego Kacperka 2010" otrzymał szkolny Teatr Lalki i Aktora z ZS w Turzym Polu (pow. brzozowski).
    Złote Trzewiczki Szczęścia przyznano dla Zespołu "Cztery Żywioły" ZS Roźwienicy, Srebrne Trzewiczki Szczęścia przyznano Zespołowi "Fux" z Wiązownicy. Brązowe Trzewiki Szczęścia otrzymał Zespół "Tornado" z PG nr 2 w Jarosławiu
    Przyznano wyróżnienia dla zespołu teatralnego "Dziewiątka" z SP nr 9 w Jarosławiu, Gromady Zuchowej "Leśne Duszki" z SP w Jankowicach, Szkoły Filialnej w Bystrowicach, SP 7 w Jarosławiu, zespołu "Sąsiedzi" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu, zespołu "Wiercipiętki" SP nr 6 w Jarosławiu, Oddziału Przedszkolnego ZS w Wiązownicy oraz SP przy ZS w Grodzisku Górnym.
    Przyznano także dyplomy indywidualne, otrzymali je: Weronika Kurasz, Karol Babiś, Sebastian Bakalarz, Izabela Naspińska oraz nauczyciele: Danuta Młynarska-Kroczek i Zenon Skrzypek.
   
   
   
Komentarze
Popularne