Nagrody dla najlepszych

W sobotę, 23 października, w Sali Lustrzanej jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji rozstrzygnięty został Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego, przebiegający pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia, Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Zanim Jury ogłosiło wyniki, wspomniana została i uczczona chwilą ciszy zmarła niedawno Józefa Frendo, wieloletni prezes SMJ, która była inicjatorem tego konkursu. Jej też (a także uczestnikom konkursu) dedykowany był występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Jarosławiu rozpoczynający uroczystość wręczenia nagród.
    Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: debiuty poetyckie (czyli wiersze własne) i recytacja. Wzięło w nim udział w sumie 76 osób (25 w kat. debiuty i 51 w recytacji). Nadesłane wiersze oceniło Jury w składzie Stanisława Szim (Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza), Jadwiga Dyr (SMJ) i Krystyna Trojanowska (CK Przemyśl). Spośród uczniów gimnazjów nagrodzeni zostali: I miejsce Jagoda Białota z ZS w Zapałowie, II miejsce Gabriela Szal z tej samej szkoły, III miejsce Kornel Binowski z PG nr 3 w Jarosławiu. Wyróżnienia: Marta Strzelec z PG w Rokietnicy i Izabela Kiklica z ZS w Zapałowie.
    Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce Aleksandra Cencora z LO w Lubaczowie, II miejsce Anna Olejarka LO im. Kopernika w Jarosławiu, III miejsce Sylwia Tomas z tej samej szkoły. Wyróżnienia: Karolina Żyła i Konrad Żygadło, obydwoje z LO im. Kopernika w Jarosławiu.
    Osoby dorosłe: I miejsce Arkadiusz Stosura z Nowego Sącza, II i III miejsca Jury nie przyznało. Wyróżnienia: Maria Gibała z Przemyśla i Władysław Zych z Medyki.
    Recytatorów oceniało Jury podane wyżej, poszerzone o Elżbietę Tkacz (Biblioteka Miejska w Jarosławiu). Przesłuchania odbyły się 16 października. Wyniki wyglądają następująco: gimnazja - I miejsce Justyna Hawro (ZS w Gaci), II miejsce Adrianna Gamrot (PG nr 2 w Jarosławiu), III miejsce ex aequo Paulina Dinh Manh i Martyna Krajowska (obydwie z PG nr 2 w Jarosławiu). Wyróżnienia: Natalia Pelc (PG nr 2 w Jarosławiu), Aleksandra Bąk (PG w Rokietnicy), Elżbieta Skrzypek (ZS w Piwodzie) i Alicja Smoluch (PG nr 1 w Jarosławiu).
    Szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce Mateusz Wysocki (ZSDGiL w Jarosławiu), który otrzymał także nagrodę specjalną ufundowaną przez Antoniego Krauze, spokrewnionego z Jerzym Hordyńskim, II miejsce ex aequo Marta Siuśta i Minika Siara (uczennice LO im. Kopernika w Jarosławiu), III miejsce ex aequo Jolanta Wróbel (II LO w Przemyślu) i Beata Madej (ZSOiZ w Radymnie). Wyróżnienia: Mateusz Mędroń, Karolina Abramowicz (uczniowie LO w Lubaczowie) i Renata Rebizant (Technikum Ekonomiczne w Lubaczowie).
    Wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc uhonorowani zostali statuetkami ufundowanymi przez Burmistrza Jarosławia i Starostę Jarosławskiego - w kategorii debiuty oraz Burmistrza Jarosławia i Centrum Kulturalne w Przemyślu w kategorii recytacja. Statuetkę otrzymała także Zofia Kolasa, która prowadziła przesłuchania i finał konkursu, przyznawaną za szczególny wkład w popularyzację, organizację i przeprowadzenie konkursu. Wykonał je jarosławski artysta rzeźbiarz Dariusz Jasiewicz (nota bene wiceprezes SMJ).
Komentarze
Popularne
Komentowane