Na kresową nutę

Na kresową nutę
W niedzielę, 24 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się III Przegląd Piosenki Kresowej. Przesłuchania konkursowe zorganizowane były przed południem.
Wykonawców (w kategorii soliści oraz zespoły) oceniało Jury w składzie Teresa Król (kapela "Fidelis"), Jan Nowakowski ("Fidelis") i Piotr Polański (nauczyciel Szkoły Muzycznej w Jarosławiu). Wyniki zostały ogłoszone po południu, podczas koncertu laureatów.
    W kategorii soliści I miejsce zdobyła Magdalena Pamuła (Przemyśl), II - Dagmara Moskwa (LO im. Kopernika w Jarosławiu) i III - Anna Kroczek (ZS im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu). Wyróżnienia otrzymały: Monika Czarny (ZS Pawłosiów) i Anna Orlewicz (Rudołowice).
    W kategorii zespoły I miejsce zdobył zespół z Klubu Garnizonowego w Przemyślu, II - ex aequo zespół wokalny ZS w Szówsku oraz duet Natalia i Patrycja Adamiec (ZS Piwoda), III - również ex aequo zespół "Rozteam" z Gimnazjum w Roźwienicy i zespół "Pawłosiowianie".
    Gwiazdą Przeglądu była kapela "Fidelis" z Przemyśla. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Kresów Południowo-Wschodnich we współpracy z MOK. Patronat honorowy: poseł Mieczysław Golba, wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta i burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski.
   
   
   
Komentarze