A to Polska właśnie

A to Polska właśnie
Dwa dni trwał IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski (15 i 16 listopada), zorganizowany przez Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP - Dom Zakonny w Jarosławiu, przy finansowym współudziale Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Pierwszego dnia odbywały się przesłuchania konkursowe (i eliminacje), drugiego - warsztaty teatralne prowadzone przez aktorki z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie: Małgorzatę Machowską i Annę Demczuk.
    W tym roku uczestnicy prezentowali teksty o tematyce katyńskiej (ze względu na Rok Katyński). Oceniała ich komisja artystyczna w składzie: Małgorzata Machowska, Teresa Piątek (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu), Iwona Międlar (Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miasta Jarosławia).
    Wyniki konkursu są następujące:
    Szkoła podstawowa: I miejsce Dawid Ciosek (ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych), II miejsce Andżelika Mliczak (ZS w Szówsku), III miejsce Weronika Makowska (SP nr 11 w Jarosławiu). Wyróżnienia: Martyna Lewek (ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych), Agnieszka Tomaka (SP w Trzebownisku), Aleksandra Bator (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu).
    Gimnazjum: I miejsce Symonida Modras (Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), II miejsce Patrycja Garbaty (Gimnazjum w Sieniawie), III miejsce Katarzyna Skupień ZS w Rokietnicy).Wyróżnienia: Małgorzata Kamińska (Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Mateusz Buż (Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie), Anna Zygmunt (Miejskie Gimnazjum w Leżajsku), Agata Grycko (Gimnazjum w Sieniawie), Greta Kasiak (PG nr 3 w Jarosławiu).
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane