Ich trzech

Ich trzech
Daniel Rostecki, Mirosław Kowalczuk i Damian Waliczek - to autorzy prac aktualnej wystawy w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Wszyscy trzej są nauczycielami w jarosławskim "Plastyku".
Daniel Rostecki jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, a następnie Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Fobera). Finalista III edycji Konkursu Prezydenta RP "Na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych i projektowych". Uprawia różne dziedziny sztuki (m.in. malarstwo, grafika, rzeźba, sztuka projektowa i aranżacja wnętrz). Na wystawie w Małej Galerii prezentuje malarstwo.
    Mirosław Kowalczuk "Miro" - artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk (zespół Get Break). Absolwent PLSP w Jarosławiu, studium nauczycielskiego w Rzeszowie (kierunek - plastyka), Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (na Wydziale Form Przemysłowych) oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego przy ASP w Warszawie. Swoje prace wystawiał już wielokrotnie - na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
    Damian Waliczek. Pochodzi z Gliwic, w Jarosławiu mieszka od 2000 roku - tu założył rodzinę. Ukończył grafikę warsztatową na Akademii Jana Długosza WSP w Częstochowie. Zajmuje się grafiką, projektowaniem graficznym, rysunkiem, aranżacją wnętrz oraz fotografią. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych, m.in. w USA, Meksyku, Anglii, Niemczech i na Słowacji.
    Prezentowana w Małej Galerii wystawa, której komisarzem wystawy jest Zofia Kolasa, to malarstwo i grafika. I chociaż prace wyszły spod ręki trzech różnych artystów doskonale ze sobą współgrają.
    Wernisaż odbył się w piątek, 4 lutego. Nie zabrakło na nim uczniów i wychowanków autorów prac.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum