Akademia z miasta ogrodów

Autor: (wu zet) 18.03.2011 Nr: 11/2011 2
Akademia z miasta ogrodów
W czwartek, 10 marca, w Jarosławiu odbyły się dwa wernisaże poświęcone pracom studentów Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Pierwszy z nich odbył się w sali wystawowej "Synagoga" Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu, gdzie urządzona jest wystawa malarstwa, drugi - w Galerii u Attavantich jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji, w której eksponowane są prace z grafiki.
    Wystawa, zarówno malarstwo jak i grafika, prezentuje aktualne poczynania studentów katowickiej ASP. W "Synagodze" odbywała się też prezentacja multimedialna poświęcona Uczelni oraz projektowi "Miasto ogrodów" realizowanemu w ramach kampanii promującej Katowice jako kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury, w którą to kampanię ASP aktywnie się wpisuje. Do tej pory tytuł ten (przyznawany od 1985 r.) otrzymało jedynie jedno miasto polskie - Kraków (w 2000 r.)
    W otwarciu wystawy uczestniczył prorektor ASP w Katowicach prof. Jacek Rykała, dziekan Wydziału Artystycznego dr Grzegorz Hańderek, profesorowie tej Uczelni Zbigniew Blukacz i Marcin Hajewski, główny wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Krzysztof Szczepaniak, nauczyciele i uczniowie ZSP w Jarosławiu i Rzeszowie.
   - Uczniowie, dzięki obecności licznego grona profesorskiego ASP w Katowicach, mieli okazję porozmawiać na temat Uczelni, dowiedzieć się o możliwości studiowania, pokazać swoje prace, pogłębić wiedzę teoretyczną i warsztatową - mówi Krzysztof Krzych, dyrektor jarosławskiego "Plastyka".
    Wystawę, będącą dużym wydarzeniem w życiu kulturalnym Jarosławia, można oglądać do końca marca.
   
   
Komentarze
vSsOakdhC 30.04.2013, 08:21 z IP: 188.143.232.12
I never thought I would find such an evyreday topic so enthralling!
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum