W finale konkursu

Praca Kółka Plastycznego ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łowcach (gm. Chłopice) została zakwalifikowana do krajowego finału jedenastej edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault.
Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2011 r. w Warszawie. Zadaniem finalistów będzie zaprezentowanie krótkich programów artystycznych ilustrujących hasła przewodnie swoich plakatów. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale konkursu w Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a ich plakat zostanie umieszczony na billboardach w całej Polsce.
    Do tegorocznej edycji przystapilo 428 szkół podstawowych z całego kraju, które nadesłały 2 112 plakatów ilustrujących hasło "Bezpieczna droga do szkoły". Jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów zakwalifikowało do krajowego finału 5 plakatów, wśród których znalazł się plakat Kółka Plastycznego z Łowiec.
    "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Europie. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział prawie 11 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane