JKS i Orzeł na plusie

Autor: TOS 29.04.2011 Nr: 17/2011
W świąteczny weekend na plusie byli tylko piłkarze JKS-u i Orła. Jarosławianie wygrali w Kolbuszowej, zaś Orzeł poradził sobie z Wisłoką. Wciąż w odwrocie jest Piast. Tym razem podopieczni trenera Marka Strawy przegrali z wiceliderem z Jasła. Punkty straciła też ostatnia w tabeli Kańczuga.
KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - JKS JAROSŁAW 0-2 (0-1)
   0-1 Raba (15), 0-2 Pawlak (83)
   JKS przełamał serię trzech meczów bez zwycięstwa i wreszcie zainkasował komplet punktów. Bohaterem spotkania w Kolbuszowej został Bartłomiej Raba, który zdobył pierwszego gola i asystował przy drugim strzelonym przez Sebastiana Pawlaka. Spotkanie było typowym meczem walki. Jarosławianie zagrali z dużym zaangażowaniem i byli od rywali znacznie bardziej skuteczni. Już w 7. minucie pierwszego gola mógł zdobyć Mateusz Jurczak, którego uderzenie po dośrodkowaniu Marka Sytego zablokowali obrońcy. W odpowiedzi mocno strzelał Łukasz Gorzelany, ale na nasze szczęście trafił wprost w Daniela Furtaka. Znacznie skuteczniejszy był kilkadziesiąt sekund później Raba. Po doskonałym, długim podaniu od Marka Sytego nasz pomocnik wyprzedził obrońcę i na raty pokonał Mateusza Kozioła. Wynik spotkania dość szczęśliwie ustalił w 85. minucie Sebastian Pawlak. Po podaniu Raby i minięciu jednego z obrońców wychowanek JKS-u znalazł się sam przed Mateuszem Koziołem, który próbując wybić piłkę nastrzelił naszego napastnika i mógł jedynie patrzeć jak futbolówka po raz drugi ląduje w siatce.

Sokół Nisko - Żurawianka Żurawica 1-1 (1-1), Rzemieślnik Pilzno - Stal Nowa Dęba 2-1 (1-1), Pogoń Leżajsk - Strumyk Malawa 0-0, Orzeł Przeworsk - Wisłoka Dębica 1-0 (1-0), Lechia Sędziszów - Crasnovia Krasne 1-2 (1-0), MKS Kańczuga - Limblach Zaczernie 0-3 (0-1), Piast Tuczempy - Czarni Jasło 0-1 (0-0)