JKS stracił fotel lidera

Autor: TOS 06.05.2011 Nr: 18/2011
Z dużej chmury mały deszcz. Derbowy pojedynek JKS-u z Piastem rozczarował i zakończył się bezbramkowym remisem. Ekipa z Bandurskiego straciła fotel lidera. Orzeł Przeworsk przegrał w Zaczerniu i Kańczuga w Krasnem.
JKS 1909 JAROSŁAW - PIAST TUCZEMPY 0-0
   JKS: Furtak - Fedor, Vaskovets, Syty, Jurczak - Soczek (82. Sobczak), Bańka, Raba, Bartnik - Pawlak, Kania.
   PIAST: Karnas - Szuflita, Jabłoński, Gilarski (46. Hajduk), Kud - Czub (84. Adamarek), Noga, Socha, Pasaj - Iwański, Olcha (89. Klymak).
   Kibice ostrzyli sobie zęby na spore emocje, ale ciekawie były tylko przez kwadrans a z każdą kolejną minutą robiło się sennie i bezbarwnie. Gospodarze zaczęli z dużym aniuszem, tak jakby w kilka minut zamierzali rozstrzygnąć losy pojedynku. Najpierw bramkarza Piasta próbował zaskoczyć Sebastian Pawlak, ale jego strzał w krótki róg Mateusz Karnas skierował na korner. W 11 minucie w pole karne zagrał Sebastian Kania, do piłki dopadł Artur Bańka, jednak za wysoko uderzył lobem. Pomocnik JKS-u po chwili zmarnował kolejną sytuację, gdy z 11 metrów przymierzył wysoko nad poprzeczką. W tym okresie goście praktycznie tylko się bronili i dopiero dynamiczna akcja Łukasza Czuba lewą stroną boiska podniosła trochę cisnienie miejsocwym. Jego dośrodkowanie w porę zablokował Marek Syty. W 34 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Marek Soczek, ale uderzenie było tak słabe, że Mateusz Karnas ze spokojem je wyłapał. W odpowiedzi na bramkę Daniela Furtaka z wolnego strzelał Czub, zaś za moment, po rzucie rożnym Marcin Iwański - i to on był zdecydowanie najbliżej trafeinia, bo piłka po główce przeleciała centymetry obok słupka. W drugiej połowie nie działo się już nic.

Lechia Sędziszów Małopolski 1-1 Rafineria/Czarni Jasło, Żurawianka Żurawica 2-0 Kolbuszowianka Kolbuszowa, Crasnovia Krasne 6-0 MKS Kańczuga, KS Zaczernie 2-0 Orzeł Przeworsk, Wisłoka Dębica 1-0 Pogoń Leżajsk, Strumyk Malawa 2-0 Rzemieślnik Pilzno