Plenery w "Plastyku"

Plenery w "Plastyku"
Plenery malarskie w Zespole Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu to już tradycja. Odbywają się dwa razy w ciągu roku szkolnego - wiosną i jesienią. Wiosenny tyle co się zakończył, a trwał od poniedziałku do piątku (9-14 maja).
Przez te kilka dni uczniowie jarosławskiego "Plastyka" byli barwnymi postaciami Rynku i jego okolic. - Plener wiosenny ma szczególny charakter, gdyż jest pierwszym poważnym sprawdzianem umiejętności malarskich, nabytych w szkolnych pracowniach przez uczniów klas drugich - mówi dyrektor tej Szkoły Krzysztof Krzych. - Nie uczestniczą już w nim najstarsi uczniowie, gdyż w tym czasie zdają matury. Tematem prac jest architektura, a głównym miejscem realizacji obrazów i rysunków jest jarosławska starówka oraz Opactwo Benedyktynek. Przez czas trwania pleneru wszyscy nauczyciele rysunku i malarstwa opiekują się uczniami, prowadzą bieżące korekty w terenie oraz w pracowniach. Ten czas poświęcony jest na intensywny rozwój pasji i osobowości artystycznej młodego twórcy, a oprócz tego przygotowuje do dalszej działalności zawodowej.
    Na zakończenie działań artystycznych odbywa się komisyjny przegląd prac, a autorzy najciekawszych realizacji (prac malarskich oraz rysunkowych) są nagradzani. W tym roku główną nagrodą jest wyjazd na międzynarodowy plener na Słowacji (6 osób), a także ogólnopolskie plenery w Jeżowie i Gorlicach (3 osoby).
    Plenerowe prace malarskie będą prezentowane w pierwszych dniach czerwca na wystawie w szkolnej galerii "Synagoga", a także na jubileuszowej wystawie w Opactwie Benedyktynek .
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum