Tym razem o miłości

Tym razem o miłości
"Festyn pod Platanem" Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych - to już w Zarzeczu tradycja. Organizatorzy corocznie zmieniają tematykę przeglądu, by ocalić w ten sposób pieśni zwyczajowe i obrzędowe z terenu Pogranicza Nadsańskiego. Dwa lata temu śpiewano tu pieśni żniwne i dożynkowe, w ubiegłym roku weselne. W tegorocznej, XIII edycji przeglądu zaprezentowano pieśni miłosne i kołysanki.
W przeglądzie udział wzięło 21 zespołów śpiewaczych. Występy oceniało jury w składzie: Stanisław Baryła - muzyk, Katarzyna Ignas - etnograf i Andrzej Karczmarzewski - etnograf. W kat. dorosłych zespołów śpiewaczych I nagrodę zdobył Zespół Śpiewaczy z Wyszatyc, dwie równorzędne II nagrody ZŚ "Piganeczki" z Pigan i ZŚ z Kisielowa. Dwie równorzędne III nagrody otrzymał ZŚ "Majdaniacy" z Majdanu Sieniawskiego oraz ZŚ z Wiązownicy. Wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymał ZŚ "Gacanki" z Gaci, ZŚ "Cantus" z Gorliczyny, ZŚ "Dzikowianie" ze Starego Dzikowa, ZŚ "Jawor" z Jawornika Polskiego, ZŚ "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic, ZŚ "Leszczyna" z Kulna i ZŚ "Pawłosiowianie" z Pawłosiowa.
    Wyróżnienia drugiego stopnia otrzymali: ZŚ "Dębowianie" z Dębowa, ZŚ Zespół Śpiewaczy "Jarzębina" z Kuryłówki, ZŚ "Nielepkowice" z Nielepkowic, ZŚ "Niezapominajka" z Jawornika Polskiego i ZŚ z Rożniatowa.
    W kat. zespołów dziecięcych i młodzieżowych nagrodę specjalną otrzymał Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy "Młoda Harta" z Harty. I nagrodę zdobył Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy "CDN" z Dabrowicy, II nagrodę otrzymał ZŚ z Łapajówki i III nagrodę Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy przy SP w Zarzeczu.
    Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury w Zarzeczu i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Starosta Przeworski.
   
   
   
Komentarze
Bolesław 15.12.2011, 11:21 z IP: 78.88.209.93
Wita i pozdrawiam wspaniały Zespół ..Bolesław z Wałbrzycha
Popularne
Komentowane