Wyjątkowa szkoła

Autor: (wu zet) 24.06.2011 Nr: 25/2011 1
Wyjątkowa szkoła
Piątka uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu, wraz z nauczycielem malarstwa i rysunku Anną Kałamarz-Kucz, w pierwszym tygodniu czerwca uczestniczyła w Międzynarodowym Sympozjum Sztuki, które odbywało się na Słowacji. Byli to: Katarzyna Petrykowska, Paulina Wojnar, Edyta Dratwa, Beata Lewicka i Przemysław Broszko.
- Sympozjum dotyczyło bardzo popularnej w tym regionie starej sztuki malarstwa emaliowego - mówi Anna Kałamarz-Kucz. - Oprócz warsztatów malarstwa emalią odbywały się warsztaty rzeźbiarskie, rysunkowe i malarstwa sztalugowego. W sympozjum uczestniczyło około 50 artystów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski, absolwenci Średniej Szkoły Plastycznej z Węgier oraz uczniowie ZSP w Jarosławiu. Miła i twórcza atmosfera, sprzyjała pokoleniowej i interdyscyplinarnej wymianie doświadczeń artystycznych.
    Plenerowym warsztatom towarzyszyły liczne wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii oraz koncerty jazzowe, bluesowe i rockowe.
    Oprócz tego na młodych artystów z ZSP w maju i czerwcu spadł istny "grad" nagród. Najcenniejszą z nich - I nagrodę (1 500 zł) w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Portret Rodzinny" w Lublinie (812 prac konkursowych) zdobyła Patrycja Jędrzejko. Również I nagrodę zdobył Piotr Bemben, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wariacje nt. twórczości Wojciecha Gersona" w Częstochowie (255 prac konkursowych), a w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt wyobraźni" w Dąbrowie Górniczej otrzymał wyróżnienie (2000 uczestników). Kolejną I nagrodę uzyskała Karolina Cieliczka, w konkursie na Ogólnopolskim Plenerze Malarskim - Jeżów 2011.
    Od wielu lat uczniowie ZSP w Jarosławiu są laureatami głównych nagród w Ogólnopolskim Konkursie "Grafika Młodych" w Krakowie, w tegorocznej, XV edycji tego konkursu, I nagrodę jury przyznało Tomaszowi Dźwierzyńskiemu, a III nagrodę Magdalenie Ciemierkiewicz. W Ogólnopolskim Konkursie "Malujemy Pastelami" w Tarnobrzegu I nagrodę zdobyła Agata Wraga.
    W ostatnich dniach rozstrzygnięty został konkurs "Las i jego mieszkańcy", w którym I nagrodę otrzymała Katarzyna Petrykowska, II - Natalia Ulma, III - wspomniany już laureat wielu konkursów Piotr Bemben.
    Uczniowie jarosławskiego "Plastyka" odnoszą sukcesy także w dziedzinie fotografii. Np. Małgorzata Bazylewicz zdobyła I nagrodę w konkursie "Mój świat społeczny" w Przemyślu. Karolina Rydzik otrzymała II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie w Łodzi, natomiast Justyna Mróz zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Biennale Fotografii "Twórczość Młodych" w Gdyni.
    Aktywni są też najmłodsi uczniowie klas gimnazjalnych. W Wojewódzkim Konkursie Fotografii "Świat bez dymu" I nagrodę zdobyła Justyna Mazur, a II - Emanuel Cycak. I nagrodę zdobyła też Anna Segin, w Ogólnopolskim Konkursie "Kapliczki i zabytki sakralne Karpat".
Komentarze
pppppp 12.05.2013, 01:27 z IP: 188.47.118.224
Piotr Bemben niby taaaaki zdolny aleee matury nie zdał ;(( hahahahahaha ;)))
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum