Falstart JKS-u

Autor: tos 19.08.2011 Nr: 33/2011 5
Piłkarze JKS-u przegrali na inaugurację z rezerwami Resovii. Mecz z beniaminkiem pokazał, że przed naszym zespołem jest wiele pracy. W Przeworsku Orzeł okazał się gorszy od Piasta.
JKS 1909 JAROSŁAW - RESOVIA II RZESZÓW 0-1 (0-0)
   0-1 Rop (68)
   Beniaminek z Rzeszowa zagrał bez respektu i na inaugurację w Jarosławiu zainkasował komplet punktów. W pierwszej połowie obie drużyny specjalnie nie kwapiły się do ataku. Dużo było biegania, ale niewiele z tego wynikało. W 7 minucie pierwszy strzał na bramkę "resoviaków" oddał Mateusz Jurczak. Próba była jednak bardzo słaba więc bramkarz gości nie miał problemów z obroną. O wiele groźniej było z drugiej strony, po akcji Piotra Krawczyka i Tomasza Płonki, gdy ten ostatni wślizgiem trafił w poprzeczkę. Tuż przed przerwą Sebastiana Pawlaka zablokowali obrońcy Resovii. Po zmianie stron zrobiło się znacznie ciekawiej, głównie za sprawą rzeszowian. W 48 minucie dośrodkowanie Piotra Marynowskiego wylądowało na poprzeczce. W 53 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Płonka, którego ostatecznie zatrzymał Andriy Vaskovets. Bramka dla gości wisiała w powietrzu i wreszcie stało się. W 68 minucie, po szybkiej wymianie piłki Płonki z Krawczykiem w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Rop. Napastnik Resovii nie zastanawiając się długo uderzył precyzyjnie zza linii pola karnego a Marcinowi Gorylowi nie pozostało nic innego, jak tylko wyciągać futbolówkę z siatki. JKS próbował ratować wynik. Najbliżej gola był Marek Soczek, który jednak strzelał zbyt silno i piłka przeleciała wysoko nad bramką oraz - już w doliczonym czasie gry - Michał Blok, ale jego "główka" była mało precyzyjna. Przyjezdni kończyli pojedynek w "dziesiątkę" bo za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Krawczyk. Nastroje im jednak dopisywały. Znacznie gorzej z humorem było natomiast w szeregach jarosławian, bo nie dość, że przegrali, to kontuzji kolana nabawił się jeszcze Pawlak, który prawdopodobnie będzie musiał pauzować przez kilka kolejek.

ORZEŁ PRZEWORSK - PIAST TUCZEMPY 0-1 (0-0)
   0-1 Olcha (73)
   Po dośrodkowaniu Mateusza Kocura, głową strzelał Paweł Zięba i trafił w poprzeczkę, to była doskonała sytuacja gospodarzy, którzy początkowo przeważali. Później więcej dopowiedzenia mieli podopieczni trenera Marka Strawy. Blisko gola dla Piasta już w 14 minucie był Łukasz Czub, ale obrońcy Orła zdołali wybić piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej. W drugiej części pojedynku znowu zaatakował Orzeł jednak mimo wielu okazji nie trafił do siatki. Najlepszą zmarnował w 62 minucie, gdy starcie sam na sam z bramkarzem Piasta przegrał Zięba. 10 minut potem, po dwójkowej akcji Andriy Muzychuka z Mariuszem Olchą goście cieszyli się z prowadzenia i nie oddali go już do końcowego gwizdka.