Powrót do przeszłości

Autor: (wu zet) 23.09.2011 Nr: 38/2011 49
Powrót do przeszłości
W czwartek, 15 września, w szkolnej sali wystawowej "Synagoga" Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu odbył się wernisaż prac artysty plastyka Zbigniewa Grzyba - absolwenta tejże szkoły (nazywającej się wtedy Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych), którą ukończył w 1965 roku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Artysta od 38 lat mieszka i pracuje w Farmington w Stanach Zjednoczonych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Polsce, Włoszech, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Znajdują się w zbiorach wielu galerii oraz w prywatnych kolekcjach. Uprawia malarstwo.
    Wernisaż w Synagodze był dla autora eksponowanych prac bardzo wzruszający, bo przecież takie są powroty do miejsc z lat młodzieńczych, szczególnie, gdy nie odwiedzało się ich przez dziesięciolecia. Artysta tych wzruszeń nie krył, podzielił się nimi z młodzieżą i nauczycielami. Mówił też o malarstwie i procesie tworzenia, a potem - już po otwarciu wystawy -odpowiadał na pytania.
    Wystawa została przygotowana dzięki zaangażowaniu absolwentów "Plastyka", obecnie studentów ASP: Katarzyny Olbracht, Przemysława Branasa i Andrzeja Żygadło.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum