Pamięci poety

Pamięci poety
W sobotę, 15 października, w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników jubileuszowego X Regionalnego Konkursu im. Jerzego Hordyńskiego, poświęconego twórczości tego jarosławskiego poety.
Konkurs, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych, ma dwie kategorie: recytacja i debiut poetycki. Przesłuchania odbyły się tydzień wcześniej, 8 października. Laureatami zostali:
   - w kategorii recytacja, szkoły gimnazjalne: I miejsce - Katarzyna Lis z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, II miejsce - Bartłomiej Wład z Publicznego Gimnazjum w ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu, III miejsce - Patrycja Gawura z Zespołu Szkół w Piwodzie. Wyróżnienia: Konrad Piotrowski (PG 2), Gabriela Bury i Milena Stec (PG 1) oraz Greta Kasiak (PG 3).
   - w kategorii recytacja, szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - Hubert Matysiak (Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie), II miejsce - Piotr Raganowicz-Macina (LO w ZS w Sieniawie), III miejsce - Magdalena Kus (Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie). Wyróżnienia: Michał Kurek (LO w ZS w Lubaczowie), Anita Wawrejko (ZSSChiO w Jarosławiu), Jolanta Płocica (ZSTiO w Jarosławiu) i Justyna Hawro (II LO w ZS w Łańcucie).
    W kategorii student i dorośli Jury nagród nie przyznało.
    Kategoria debiut poetycki szkoły gimnazjalne: I miejsce Gabriela Tuleja (PG w Pruchniku), II miejsce Berenika Potoczny (PG w Rokietnicy). Trzeciego miejsca nie było.
    Kategoria debiut poetycki szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce Karolina Grelak (ZS w Sieniawie), II miejsce Patrycja Osmyk (LO w ZS w Kańczudze), III miejsce Kinga Wierzbińska (LO w ZS w Kańczudze).
    Nagrodę ufundowaną przez Antoniego Krausa - krewnego patrona Konkursu otrzymała Joanna Potoczny z Jarosławia za recytację wiersza autorstwa Jerzego Hordyńskiego pt. "Wodzowi w hołdzie". Nagrodą publiczności nagrodzony został Hubert Matysiak z Żyrardowa.
Komentarze
Popularne
Komentowane