Wiersze o jesieni

W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego "Wawrzynek", poświęconego wierszom o jesieni. Zmagania konkursowe trwały dwa dni. 12 października prezentowali się uczniowie szkół podstawowych, a nazajutrz gimnazjaliści.
Pierwszego dnia recytatorów oceniała komisja w składzie: Elżbieta Tkacz (Miejskiej Biblioteka w Jarosławiu), Janina Suchożak (MOK Jarosław) i Paweł Sroka (MOK Jarosław). Nagrodę główną, "Wawrzynka 2011", w kat. klasy I-III SP zdobył Hubert Szumigraj z SP nr 6 w Jarosławiu, II nagrodę - Miłosz Rożek z SP w Szówsku, a III nagrodę - Izabela Telega z SP nr 6 w Jarosławiu, Julia Ziemba z SP w Pawłosiowie oraz Dżesika Śliwińska z SP nr 6 w Jarosławiu. Wyróżnienia: Kseniya Martviyczuk (SP nr 4 w Jarosławiu), Klaudia Pich (SP w Jodłówce), Paulina Ciurko (SP w Czelatycach), Anna Rejent (SP nr 11 w Jarosławiu), Natalia Trybucka (SP w Rozborzu Wielkim), Maria Wiśniewska (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Adrianna Kukułka (ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu), Amelia Białowąs (SP nr 7 w Jarosławiu), Kacper Szarek (SP nr 10 w Jarosławiu) i Aleksandra Bochno (SP w Wiązownicy).
    Kat. klasy IV-VI: nagroda główna, "Wawrzynek 2011" - Jakub Jucha z SP nr 4 w Jarosławiu, II nagrodę - Anna Gałuszka z MOK Jarosław i Michał Serafin z SP w Jodłówce, III nagroda - Justyna Lamber z SP w Czelatycach i Adrian Kruba z SP nr 6 w Jarosławiu. Wyróżnienia: Gracjan Basiak (SP w Czelatycach), Natalia Darkowska (SP nr 6 w Jarosławiu), Kinga Tkaczyszyn (SP nr 7 w Jarosławiu), Weronika Szynal (SP nr 9 w Jarosławiu), Aleksandra Bator (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Julia Kaliciak (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Aleksandra Babij (SP nr 6 w Jarosławiu), Gabriela Śliwa (ZS w Pawłosiowie), Keli Jabłońska (SP nr 11 w Jarosławiu).
    W kategorii "gimnazja" recytatorów oceniała komisja w składzie: Elżbieta Tkacz, Paweł Sroka i Krystyna Trojanowska z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.
    Nagrodę główną w tej kategorii zdobyła Aleksandra Matusz z ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu, II nagrodę - Julita Hołub z ZS w Szówsku, a III nagrodę - Anna Gaciarz z PG nr 1 w Jarosławiu oraz Kacper Kroczek z ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Wyróżnienia: Kamila Lech (PG w Pełkiniach), Katarzyna Chęć (ZS w Cieszacinie Wielkim), Kamil Inglot (ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu), Kinga Bobowicz (ZS w Pawłosiowie), Martyna Krajowska (PG nr 2 w Jarosławiu), Weronika Makowska (PG nr 2 w Jarosławiu), Karolina Pich (PG w Pruchniku), Joanna Barszczak (ZS w Wiązownicy) i Kamil Przytuła (PG nr 1 w Radymnie).
    Obydwie komisje konkursowe gratulowały uczestnikom wysokiego poziomu prezentacji, życząc sukcesów w kolejnych edycjach Wawrzynka i innych konkursach.
   
   
Komentarze
Popularne