Dworki i pałace

Dworki i pałace
W bardzo stylowej puchnickiej "Galerii pod Gontem" czynna jest wystawa fotograficzna "Dworki i pałace okolic Pruchnika", zorganizowana przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.
Zdjęcia przedstawiają dworki i pałace z Zarzecza, Rudołowic, Roźwienicy, Tyniowic, Więckowic, Pruchnika, Hawłowic, Rokietnicy i Boratyna. Autorami prac są: Agnieszka Kałużny, Leszek Daft i Małgorzata Kiper-Tomaszewska. Komentarz historyczny do zdjęć napisała Maria Gwizdała.
    Wernisaż odbył się w czwartek, 17 listopada. Uczestniczyli w nim m.in.: prof. Józef Półćwiartek z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Tomasz Wywrót i Agnieszka Wilczyńska z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, dyrektor SP w Rudołowicach Mariusz Baran, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic Tomasz Stec oraz członkowie SMZP.
    Otwarcia wystawy dokonała Halina Wojdyło - dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, a w tematykę wprowadziła zebranych prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej Aleksandra Wdowik.
    Wystawa czynna będzie do końca grudnia.
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane