20-latek zatruł się czadem

Autor: mmc 16.12.2011 Nr: 50/2011
Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować młodego mężczyzny, który najprawdopodobniej zatruł się tlenkiem węgla.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, młody mężczyzna najprawdopodobniej zatruł się tlenkiem węgla wydobywającym się z piecyka, którym ogrzewano mieszkanie. Na miejscu pracowały służby ratownicze, obecny był prokurator.
   - Tuż po godz. 9 dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o nagłym zgonie w jednej z miejscowości na terenie gminy Laszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mieszkaniec Bobrówki ok. godz. 8 poszedł sprawdzić, co dzieje się z jego 20-letnim synem. Mężczyzna wyważył okno w pomieszczeniu mieszkalnym. Gdy wszedł do środka, jego syn najprawdopodobniej już nie żył - informuje st. asp. Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.
   Na miejsce wezwano pogotowie i strażaków z PSP w Jarosławiu.
   - Obecność tlenku węgla została stwierdzona mimo tego, że otwarte były okna - informuje st. kpt. Krzysztof Kowal z KP PSP w Jarosławiu.
    Mimo podjętej akcji reanimacyjnej czynności życiowych nie udało się przywrócić.
   Przybyły na miejsce prokurator polecił zabezpieczyć ciało do dalszych badań.
    Nie zapominajmy, że sezon grzewczy w pełni, a to niestety wiąże się ze wzrostem zagrożeń jakie niesie ze sobą używanie różnego rodzaju pieców, grzejników lub innych ogrzewaczy pomieszczeń.
Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum