Mickiewiczowskie talenty

Autor: 13.01.2012 Nr: 2/2012 2
W ramach obchodów Dnia Patrona i Święta Szkoły w Zespole Szkół w Kańczudze odbyły się międzyszkolne konkursy związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat wielkiego Polaka.
W IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji A. Mickiewicza i III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym związanym z twórczością A. Mickiewicza udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu przeworskiego.
   W konkursie recytatorskim w kat. gimnazjum I m-ce przyznano Aleksandrze Dzik z Jawornika Polskiego, II m-ce Mateuszowi Zając z Łopuszki Wielkiej i III m-ce Marcinowi Pawlakowi z Urzejowic.
    W kat. szkół ponadgimnazjalnych I m-ce przyznano Barbarze Gładysz z ZSOiZ w Przeworsku, II m-ce Piotrowi Radawcowi z ZS w Sieniawie i III m-ce Magdalenie Dryla i Karolinie Uchman z ZSZ w Przeworsku. Jury przyznało także Nagrodę Dyrektora Szkoły Anicie Ziębie. Wyróżnienia otrzymali gimnazjaliści: Joanna Mac z Rączyny, Agnieszka Dudek z Krzeczowic, Barbara Stachniewicz z Urzejowic i Sandra Skrzypek z Pantalowic.
    W konkursie plastycznym w kat. gimnazjum: I m-ce zajęła Joanna Mac z Rączyny, II m-ce Alina Zięba z Pantalowic, III m-ce Natalia Pawełek z Krzeczowic. Wyróżnienia przyznano dla: Justyny Kozłowskiej oraz Wioletty Podwyszyńskiej z Rączyny, Klaudii Klepacz z Kańczugi, Krystiana Kota z Sieteszy, Wioletty Zięby z Krzeczowic i Angeliki Jaworskiej z Siedleczki.
    W kat. szkół ponadgimnazjalnych I m-ce zajęła Kinga Beluch z ZSOiZ w Przeworsku, II m-ce Bernadetta Krzyżak z ZSR w Zarzeczu i III m-ce ex aequo Anna Wójcik i Monika Kucaj z ZS w Kańczudze.
    Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Marta Lemiech i Lucyna Szymańska.
   
Komentarze
Popularne
Komentowane