Głębokie spojrzenie w oczy

Autor: (wu zet) 20.01.2012 Nr: 3/2012 2
Głębokie spojrzenie w oczy
Damian Waliczek (artysta plastyk i nauczyciel) tuż przed otwarciem najnowszej wystawy zdjęć w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu powiedział, że tej fotografii trzeba popatrzeć głęboko w oczy. I rzeczywiście trzeba, bo jest to fotografia niepokorna...
Tak samo jak niepokorni są autorzy tych zdjęć. A przynajmniej jeden z nich - "Jura", czyli Jerzy Zajchowski, który swoją część wystawy nazwał "Portret ex-tremalny".
    Wielu może zaskoczy to, że "Jura" fotografuje, bo znany jest raczej od strony muzycznej - dawno temu grał w legendarnym jarosławskim zespole "Czarnobyl Zdrój", a potem przez jakiś czas w "Get Break".
   - Przez ten czas, co nie grałem, robiłem zdjęcia - mówi.
    I to jakie zdjęcia! Nie da się przejść obok nich obojętnie.
    Druga część wystawy ma tytuł "Na ulicach tego świata". Autorem tych zdjęć jest Marek Abramowicz "Gucio", który akurat przebywa w Londynie. Jego prace także dają wiele do myślenia.
    Warto więc zajrzeć do Małej Galerii i poobcować trochę z tą niepokorną sztuką. Dodać wypada, że obaj autorzy wystawianych zdjęć należą do działającego w MOK Klubu Fotograficznego "Atest 70".
   
Komentarze
aRtmkVKe 29.04.2013, 20:58 z IP: 195.112.9.171
Nie rozumiem dezgalco to forum laickie jak i przytłaczająca część lewicy zajmuje się promowaniem religii w tym wypadku islamskiej. Czy ktoś może to wytłumaczyć? Z jednej trony sprzeciw wobec klerykalizmu katolickiego co popieram a z drugiej promowanie innej religii. Gdzie tu sens i logika?
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum