Lulajże Jezuniu

Lulajże Jezuniu
Dobrze, że w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu kultywowana jest tradycja wystawiania Jasełek. To nie tylko przedłuża atmosferę świąt Bożego Narodzenia, ale też dostarcza głębokich przeżyć duchowych. Tym bardziej, że prezentowane przez dzieci i młodzież Jasełka mają bardzo różną formę i niosą ze sobą różne przesłania.
Spotkania rozpoczęły się w środę, 11 stycznia, od "III Jasełek Przedszkolaków". W tym roku zaprezentowały się dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy ZS w Wiązownicy oraz z jarosławskich przedszkoli - grupa "Słoneczka" z MP nr 12, "Rozśpiewane słowiki" z MP nr 4, grupa pomarańczowa z MP nr 9 i Przedszkole Niepubliczne im. Edmunda Bojanowskiego, które otrzymało główną nagrodę, za najpiękniejsze Jasełka.
    Nazajutrz wystąpiły dzieci z SP nr 9 w Jarosławiu, teatrzyk "Menczester" z SP w Manasterzu. "Stella Domini" z OREW w Jarosławiu, SOSW w Jarosławiu, 5 gromada zuchowa i harcerze z SP w Jankowicach, SOSW nr 2 w Przemyślu, "Jedenastki" z SP nr 11 w Jarosławiu, SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, teatr "Cienie" Powiatowego Zespołu Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie, "Szalona Dwudziestka" z ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz "Tornado" z PG nr 2 w Jarosławiu.
    Trzeciego dnia publiczność oklaskiwała Jasełka Szkoły Filialnej w Cetuli, PG nr 1 w Przeworsku, grupy kolędniczej z PG w Piwodzie, teatrzyku "Kalejdoskop" z Ośrodka Kultury w Wierzawicach, teatrzyku "Filemonek" z SP w Radymnie, SP w Grodzisku Górnym, teatrzyku "Promyk" w Dąbrowicy i teatrzyku "Wiercidryle" z MOK Jarosław.
    Główną nagrodę za najpiękniejsze Jasełka 2012 otrzymał teatrzyk "Tornado". Pozostałe przedstawienia też zostały nagrodzone, bo w każdym Komisja dostrzegła walory zasługujące na wyróżnienie. Były też nagrody indywidualne. Otrzymali je: Michał Superson (Przeworsk) za rolę Heroda, Przemysław Mikita (Jarosław) za rolę Heroda, Magdalena Szewczyk (Jarosław) za rolę Doris, Wiktoria Homa (Jankowice) i Majka Kwaśna (Jankowice) za rolę anioła, Damian Szymala (Przemyśl) za rolę Józefa, Klaudia Czyżewska (Przemyśl) za rolę Marii, Bartosz Perykasza (Przemyśl) za rolę "czarnej owieczki", Jagoda Jaroń (Jarosław) za rolę matki, Aleksandra Rokosz (Jarosław) za rolę służącej, Dawid Przygoda (Przemyśl) za kolędę pastuszka i Kamil Broda (Radymno) za rolę szpiega piekieł.
    Spotkania Teatralne "Jasełka 2012" zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu i Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej UM Jarosławia.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane