Cebulowe pola 2

Autor: (wu zet) 03.02.2012 Nr: 5/2012 45
Cebulowe pola 2
W Galerii u Attavantich jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji czynna jest wystawa Henryka Cebuli i jego rodziny. Nosi tytuł "Cebulowe pola 2". Jest to kontynuacja pomysłu z roku 2005, kiedy to odbyła się jego pierwsza taka wystawa, "Cebulowe pole", zorganizowana w Galerii "Rynek 6", a TVP zrobiła film pod tym samym tytułem.
Obecną wystawę Henryk Cebula zadedykował swojej żonie Helenie, która wspiera go przez wszystkie lata jego działalności twórczej, dokumentuje ją fotograficznie, jeździ z nim na plenery i wernisaże. Parę jej zdjęć na wystawie w Galerii u Attavantich też jest.
    "Cebulowe pola 2" to rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia i inne rodzaje sztuki. Wystawia Kinga Manowiec (córka), absolwentka PLSP w Jarosławiu i UMCS w Lublinie (dyplom w pracowni malarstwa w 2003 roku). Pracuje jako nauczyciel w Tryńczy i Gorzycach. Ilona Cebula-Jędrak, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów logopedycznych na UMCS w Lublinie. Pracuje jako logopeda. Przemysław Cebula, absolwent "Plastyka" w Jarosławiu i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom na Wydziale Rzeźby w 2011 r.). Bartosz Cebula, absolwent "Plastyka" w Jarosławiu, obecnie student grafiki na UMCS w Lublinie. Na swoim koncie ma już sporo nagród w różnego rodzaju konkursach plastycznych. Bliźniaki, Katarzyna i Aleksander, uczą się w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Gabriel Manowiec, absolwent UMCS w Lublinie (pedagogika w 2001 r. i animacja kultury w 2003 r.). Studia doktoranckie na KUL (socjologia kultury). Pracuje w MOK w Przeworsku. Prowadzi dwa zespoły muzyczne - folkowy "Barban" i piosenki poetyckiej "W rzepaq". Stephanie Sergent, prawie już członek rodziny, urodziła się we Francji, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Grafiki).
    Wystawa ta została zorganizowana z okazji 35 lat pracy twórczej Henryka Cebuli oraz 30 lat jego pracy pedagogicznej. Jest to postać wybitna, dlatego poświęcimy mu więcej miejsca w następnym numerze. A już dziś możemy powiedzieć, że w sobotnim wernisażu uczestniczył burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczaswski, który złożył artyście podziękowania i gratulacje z okazji obydwu jubileuszy.
   
   
   
   
Komentarze
asik 20.02.2012, 18:31 z IP: 83.24.76.186
pan Cebula nie jest obywatelem Jarosławia tylko Przeworska
rygu 12.02.2012, 03:01 z IP: 67.183.112.154
Przyklad godny nasladowania pod kazdym aspektem.Idzie to od sposobu w jakiej atmosferze pan Henryk zostal wychowany przez jego szlachetnych rodzicow i co zrobil aby az tylu czlonkow swojej rodziny poprzec finansowo i motywacyjnie do ksztalcenia sie i doskonalenia swojej wiedzy.Nie wiem czy mozemy znalezc wiele takich talentow nawet w swiecie.Powinien znalezc swoje miejsce takze w Wekipedia.
gazpacho 10.02.2012, 09:41 z IP: 87.205.28.41
Henryk Cebula jeden z nielicznych obywateli miasta jarosławia, którzy działają i cały czas mają w sobie nieprzebrane pokłady optymizmu! Reszta śpi!!!
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum