Tradycje Wielkanocne

Autor: BK 06.04.2012 Nr: 14/2012 2
Tradycje Wielkanocne
W czwartek, 29 marca w Zespole Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji powiatowego konkursu "Tradycje Wielkanocne".
Jak co roku celem konkursu jest przybliżenie obyczajów świątecznych naszego regionu. A także ukazanie tradycji związanych z przygotowywaniem ozdób i palm wielkanocnych oraz świątecznych potraw.
    Uczestnicy czwartkowego spotkania mieli okazję nie tylko podziwiać zgłoszone do konkursu prace. Obejrzeli oni przedstawienie pod tytułem "W Tobie jest światło" w wykonaniu uczniów z ZS Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie.
    Dodatkowe atrakcje stanowiły pokazy makijażu, grafiki komputerowej, komputerowego projektowania ogrodów oraz degustacja wielkanocnych potraw. W tym dniu zorganizowano również wystawę i kiermasz kompozycji przygotowanych przez młodzież z ZSOiL w Pawłosiowie.
    Później nastąpiło ogłoszenie wyników VII edycji konkursu. Zwycięzców z pośród 155 stroików oraz 45 palm, wybrało jury w składzie: Joanna Horodecka, Zofia Karwańska, Janina Kozorowska i Justyna Strawa.
    W kategorii "Palma Wielkanocna" nagrodę Grand Prix zdobył Zespół Szkół w Łowcach, pierwsze miejsce przypadło Kamili Cycak z Gimnazjum w Roźwienicy, drugie zajęła Aleksandra Pruchnicka (SP w Jagielle), trzecie natomiast SP w Ryszkowej Woli.
    Pośród stroików wielkanocnych pierwsze miejsce zajęła SP w Wólce Pełkińskiej, tuż za nią uplasował się ZS w Laszkach, trzecie miejsce zajęła kl I cwf z ZSSCHiO w Jarosławiu.
    Konkurs Honorowym Patronatem objęli: Jerzy Batycki, starosta jarosławski oraz Mariusz Reń, wójt Gminy Pawłosiów.
Komentarze
Nikt 12.04.2012, 22:19 z IP: 31.128.3.10
Podczas XIX sesji Rady Powiatu Jarosławskiego (11 kwietnia) radni dokonali m.in. zapowiadanej od dawna zmiany w sieci szkół ponadgimnazjalnych. Czternastu radnych było za, a jedenastu przeciw rozwiązaniu Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie oraz likwidacji szkół, wchodzących w jego skład. Nieco inny rozkład głosów pojawił się przy głosowaniu podobnej uchwały, dotyczącej Zespołu Szkół Zawodowych i Palcówek w Radymnie. Za jego rozwiązaniem opowiedziało się 12 radnych, 11 było przeciwko, a 2 wstrzymało się od głosu.
nikt 12.04.2012, 22:18 z IP: 31.128.3.10
No i po szkole http://www.starostwo.jaroslaw.pl/aktualnosci/item/893-rada-broni-sanepidu.html
Popularne
Komentowane