Dzień wielkich jubileuszy

Autor: mk 25.05.2012 Nr: 21/2012 1
Dzień wielkich jubileuszy
W niedzielę, 20 maja na stadionie sportowym w Rudołowicach odbyła się Majówka z Familią u Gołębiów. Od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza i w tym roku nie zawiodła.
Majówka z Familią to cykliczna impreza folklorystyczna w gminie Roźwienica. Nawiązuje ona do tradycji organizowania przez społeczeństwo wiejskie festynów ludowych w miesiącu maju. Tegoroczna majówka odbyła się w Rudołowicach, rodzinnej miejscowości Heleny i Wiktora Gołębi, założycieli Zespołu Pieśni i Tańca "Familia". Patronat medialny nad wydarzeniem objęła "Gazeta Jarosławska."
    Głównym punktem imprezy był koncert jubileuszowy "Familii". Nie zabrakło także popisu "Biedronek" oraz występu Igora Macelucha z Ukrainy. Ponadto, w takcie niedzielnego spotkania wręczono liczne odznaczenia, upominki i nagrody członkom zespołu "Familia". Dla przybyłych, zarówno tych nieco starszych, jak i młodszych przygotowano liczne atrakcje. Majówkę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Gis.
   Okrągły jubileusz
   Tegoroczna majówka splotła się z niezwykłym jubileuszem. W tym roku mija 30 lat odkąd Helena i Wiktor Gołębiowie założyli Zespół Pieśni i Tańca "Familia". Od tamtego czasu zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia. Co więcej, zwiedzili cała Polskę i gościli na Ukrainie, w Niemczech i Włoszech, gdzie zatańczyli i zaśpiewali błogosławionemu Janowi Pawłowi II. W czasie 30-letniej działalności ich dorobek twórczy jest imponujący. W jego skład wchodzi 7 widowisk, 300 pieśni i przyśpiewek, a także 30 tańców.
   Diamentowe gody
   Rok 2012 jest dla małżeństwa państwa Gołębi bogaty w wyjątkowe jubileusze. W niedzielę, obok 30-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca "Familia", pani Helena i pan Wiktor świętowali także 60. rocznicę ślubu. Zapytani o złoty środek na szczęśliwe pożycie małżeńskie zgodnie odpowiedzieli, ze najważniejsze jest zrozumienie i szacunek. - Ważne są też dzieci, które cementują związek małżeński. My mamy 4 dzieci, 19 wnuków, 18 prawnuków w tym kolejne w drodze i jedną praprawnuczkę - dodaje Helena Głąb. Z okazji diamentowych godów wszechstronnie uzdolniona założycielka zespołu Familii napisała wiersz "Nasza Małżeńska Barka", który oddaje historię jej małżeństwa.
   
Komentarze
Mundek 27.05.2012, 13:41 z IP: 80.48.159.2
A o Sp.Karolu Radzyniaku,cicho,to był jeden z głownych inicjatorow powstania Familii,w ktorej z powodzeniem wystepował.Z okazji jubileuszu należałoby ze zwyklej uczciwości o nim wspomnieć.Familia to takze jego zasługa,jego dziecko,a nie tylko Gołębiow,ktorzy uzurpuja sobie do tego prawo wyłącznosci.
Popularne
Komentowane