Ekologicznie, zdrowo i sportowo

Ekologicznie, zdrowo i sportowo
Dużo śmiechu i dobrej zabawy uświadczyli ci, którzy wybrali się w minioną niedzielę do Gaci na festyn ekologiczny. Organizatorzy zadbali o liczne na to popołudnie atrakcje, by przybyłe rodziny miały w czym wybierać.
Był rajd rowerowy dla miłośników dwóch kółek, a także rajd nordic walking dla tych, którzy woleli maszerować "Szlakiem Rosochatych Wierzb". Z kolei miłośnicy ekologicznego jedzenia mieli tu, na Gackiej Górce, prawdziwy raj dla podniebienia. O to zadbały panie z miejscowych KGW.
    Było też dużo konkursów dla dzieci i zabaw ruchowych dla całych rodzin. A że śmiech to najlepszy sposób na zdrowie, to o niego zadbano przygotowując konkurs sołectw "O złote widły" - skierowany do sołtysów. Do rywalizacji stanęło 4 szefów swoich wsi, spośród wszystkich 6 sołectw. Zwyciężył sołtys z Dębowa - Eugeniusz Bawor.
    Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu gminy, jak również laureaci I Gminnego Konkursu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. Tego dnia zostały im uroczyście wręczone nagrody. Festyn zakończyła zabawa taneczna.
    Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Gać Grażyna Pieniążek i Gminny Ośrodek Kultury w Gaci.
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane