Urok hiszpańskiej Galicji

Urok hiszpańskiej Galicji
Ta urocza kraina sąsiaduje z Kastylią, Asturią, Leonem, Portugalią i Oceanem Atlantyckim. Hiszpańska Galicja. Piękna, malownicza, z przyrodniczymi krajobrazami w pastelowych i nie tylko barwach. Można się o tym przekonać oglądając interesującą kolekcję kart pocztowych autorstwa Wacława Nowackiego z Rzeszowa.
Autor urodził się w Jarosławiu i Jarosław właśnie darzy szczególnym sentymentem. Dlatego wystawę pocztówek opartych na wykonanych przez siebie zdjęciach analogowych postanowił zorganizować w Galerii Przedmiotu. Obecna wystawa zatytułowana jest "Kartki z hiszpańskiej Galicji". Te miniatury są tak piękne, jak piękny jest pejzaż Galicji. Część pocztówek Wacław Nowacki wykonał w Santiago de Compostela. To miasto nasycone sacrum i pełne pątników odznacza się wyjątkowym kolorytem i szczególnym klimatem duchowym.
    Co wypada jeszcze dodać ? Przede wszystkim to, że autor pocztówek fotografią zajmuje się amatorsko. Kartki tworzy od 8 lat. W roku 2010 dzięki życzliwości gospodarzy utworzył Galerię "OPe" przy Klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie. Małe jest piękne i ma w sobie urok. Tak najkrócej można zrecenzować tę interesującą wystawę. Prowadzi własną firmę wydawniczą.
   
   
   
   
   
Komentarze