Dziękowali za plony

Autor: W. Żak 07.09.2012 Nr: 36/2012 1
Dziękowali za plony
W niedzielę, 2 września, rolnicy z gminy Kańczuga dziękowali za zebrane plony i Bożą Opatrzność. W tym roku gospodarzem gminnego święta plonów było sołectwo Siedleczka.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. dziękczynna w miejscowym kościele, podczas której poświęcono tegoroczne wieńce. Po niej uczestnicy dożynek przemaszerowali na plac obok Domu Ludowego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po powitaniu przez sołtysa Siedleczki Halinę Rączkę zaproszonych gości, nastąpił obrzęd dożynkowy. Jednak zanim starostowie dożynek Bernarda Szczygieł i Wacław Ilasz przekazali chleb gospodarzowi gminy burmistrzowi Jackowi Sołkowi, młodzież z Siedleczki wystąpiła z repertuarem pieśni i przypomniała o pięknym dożynkowym zwyczaju.
    Następnie odbyła się prezentacja wieńców, które przygotowali mieszkańcy poszczególnych sołectw. Podczas uroczystości wybrane Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały na stoiskach regionalne jadło.
   W części artystycznej wystąpiły m.in. Orkiestra Dęta z Kańczugi, Kapela Kańczucka oraz Zespół Biesiadny "Baldoria" z Radymna.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane