Wielki świętowanie

Autor: mk 07.09.2012 Nr: 36/2012
Wielki świętowanie
W niedzielę, 2 września w Sośnicy miało miejsce wielkie świętowanie. Tego dnia, odbyły się obchody XX-lecia Gminy Radymno, Dożynki Gminne i Przygraniczne, a także XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Terenów Przygranicznych.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Sośnicy. Po zakończonym nabożeństwie, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście udali się na plac dożynkowy przy miejscowym Zespole Szkół. Tam odbyły się dalsze uroczystości, zaplanowane na ten dzień.
    Impreza została podzielona na trzy etapy. Najpierw odbyła się część dożynkowa, podczas której m.in. zaprezentowano przepiękne wieńce. Następnie, z okazji obchodów XX-lecia Gminy Radymno, zasłużonym wręczono specjalne odznaczenia i drobne upominki. Ostatnią część niedzielnego spotkania stanowił finał XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Terenów Przygranicznych. Wydarzenie to, umożliwiło uczestnikom imprezy zapoznać się z tradycjami i zwyczajami różnych narodowości.
    Pomimo braku słońca, wszystkim dopisywały świetne humory. Dookoła panowała przyjazna atmosfera, która sprzyjała zacieśnianiu się nowych znajomości. Niedzielne obchody zakończyły się zabawą taneczną.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane