Na lwowską nutę

Na lwowską nutę
Połowę nagród na V Przeglądzie Piosenki Kresowej, który odbył się w sobotę w MOK w Jarosławiu zdobył Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
Reprezentanci Ziemi Jarosławskiej także kilka nagród otrzymali. W kategorii "soliści gimnazjów" II nagrodę (ex aequo) otrzymała Natalia Darkowska (PG nr 1 w Jarosławiu). W kategorii "soliści szkół ponadgimnazjalnych" II nagrodę (ex aequo) zdobyła Dagmara Moskwa, a III -Iwona Rogus (obydwie są uczennicami I LO w Jarosławiu). Wyróżnienie: Jakub Moskwa (ZSTiO wJarosławiu).
    W kategorii "zespół - szkoły gimnazjalne" III nagrodę zdobył zespół instrumentalno-wokalny z Roźwienicy. W kategorii "zespół - szkoły ponadgimnazjalne" zespół instrumentalno-wokalny z I LO w Jarosławiu zdobył I miejsce.
    Nagrody pieniężne ufundowali organizatorzy Przeglądu, czyli Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Jarosław oraz MOK w Jarosławiu.
    Wykonawców oceniło jury w składzie: Jadwiga Nowosiad (chórmistrz, nauczyciel Szkoły Muzycznej w Jarosławiu), Maria Kus (muzyk, nauczyciel PSM w Przemyślu) i Wiktor Marut (instruktor muzyczny MOK w Jarosławiu).
   
   
   
Komentarze
Popularne