Patriotycznie

Patriotycznie
"Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką" - takie motto przyświecało VII Regionalnemu Przeglądowi Pieśni Patriotyczno-Religijnej, którego organizatorem byli Gminny Ośrodek Kultury w Gaci oraz Zespół Szkół w Dębowie.
Przegląd podzielony był na dwa etapy: eliminacje w dniu 22 listopada i koncert laureatów, który zorganizowano 2 grudnia. Jury po wysłuchaniu 65 piosenek w wykonaniu 25 solistów i 10 zespołów w trzech kategoriach postanowiło przyznać: dwa pierwsze miejsce dla Wiktorii Bieniasz z Ostrowa i Krzysztofa Kałamarza z Dębowa, cztery drugie miejsca dla Faustyny Batyckiej i Kingi Dyrkacz z Dębowa oraz Mikołaja Puszkarza i Pauliny Słysz z Gaci. Wyróżnienie przyznano Zuzannie Stańczyk z Ostrowa. W kat. zespoły, I m-ce zdobył Zespół wokalny z kl. III z Gaci, II m-ce Gromada Zuchowa "Słoneczne promyki" z Ostrowa, a III m-ce Zespół wokalny z kl. II z Gaci.
    W kategorii II (klasy IV-VI) soliści I m-ce otrzymali ex aequo Natalia Ziemniak z Gaci i Jakub Wojciechowski z Dębowa, II m-ce Maria Dudek z Gaci i Agnieszka Pańko z Białobok, a III m-ce zajął Michał Osikowski z Białobok. Wyróżnienia otrzymały Izabela Baran z Gaci i Wiktoria Hadło z Dębowa. W kat. zespołów I m-ce zajął Zespół Domini z Nowosielec, a II m-ce 2. Drużyna Harcerska z Ostrowa.
    W kat. III (gimnazjum) soliści, I m-ce zajęły równorzędnie Izabela Głąb z ZS w Gaci, Gabriela Uberman z ZS w Dębowie i Karolina Głąb ze Studziana, II m-ce równorzędnie zajęli Maciej Rosół i Jakub Żołyniak ze Studziana, a III m-ce zajęła Patrycja Bieniasz z ZS w Gaci.
   W kat. III zespoły mieszane I m-ce zdobył Zespół Bella Voce ze Studziana, a dwa drugie miejsce przyznano Zespołowi Instrumentalno-Wokalnemu z ZS w Dębowie i Zespołowi wokalnemu z ZS w Gaci.
    W niedzielne popołudnie w sali GOK w Gaci artyści zaprezentowali się na scenie wykonując pieśni. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom koncertu wręczyła wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek oraz dyrektor ZS w Dębowie Tomasz Horodecki. Koncert poprowadziła instruktorka GOK w Gaci Lucyna Skawina.
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane