Nie żyje Krzysztof Krzych

Autor: (wu zet) 11.01.2013 Nr: 2/2013 1
Nie żyje Krzysztof Krzych
W poniedziałek nad ranem, 7 stycznia, zmarł Krzysztof Krzych, artysta plastyk, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Pochowany będzie w czwartek, na cmentarzu w Lubaczowie, gdzie przez wiele lat mieszkał.
Krzysztof Krzych urodził się w 1956 r. we Frysztaku na Podkarpaciu. Ukończył studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1986 roku w pracowni Adama Romaniuka.
    Zadebiutował w 1987 r., wystawą malarstwa i grafiki w jarosławskiej "Galerii 34". Od tamtej pory miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, m.in. w Gdańsku, Sopocie, Katowicach, Nowym Sączu, Tarnowie, Dębicy, Poznaniu, Ustroniu Morskim, Starachowicach, Tarnobrzegu, Przemyślu, Lubaczowie i Hamburgu. Brał udział w ponad trzydziestu wystawach zbiorowych. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Austrii, Australii, Szwecji, Peru, Ukrainie i Rosji. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową i projektową. Specjalizował się w malarstwie pastelowym. Był członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
    Krzysztof Krzych przez wiele lat był nauczycielem w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Drugą kadencję pełnił funkcję dyrektora tej placówki. Dzięki Jego staraniom Szkoła odzyskała dawną synagogę. Był lubiany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.
    Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
   
   
   
Komentarze
11.01.2013, 14:58 z IP: 91.239.66.80
[*]
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum