Jasełka 2013

Autor: AO 18.01.2013 Nr: 3/2013
Jasełka 2013
W dniach 10 i 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się przegląd teatrzyków jasełkowych w ramach XVI Spotkań Teatralnych "Jasełka 2013".
W czwartek, 10 stycznia zaprezentowały się następujące teatrzyki: "Radość" ( Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu, "Menczester" ( SP w Manasterzu, "Bajanie" ( SP nr 1 w Przeworsku, SP w Bystrowicach, SP w Tyniowicach, "Leśne duszki" 5 Gromada Zuchowa ( SP w Jankowicach, "Tuligłowiacy" ( SP w Tuligłowach, SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, PG nr 1 w Jarosławiu oraz Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Natomiast w piątek, 11 stycznia wystąpiły zespoły teatralne z Gimnazjum nr 1 w Radymnie, SP nr 3 w Łańcucie, "Improwizacja" ( SP w Grodzisku Górnym, "Sezam" ( ZS Górki, Gimnazjum w Grodzisku Górnym, "Kalejdoskop" ( Ośrodek Kultury w Wierzawicach, "Wiercidryle" ( MOK Jarosław i SP w Pruchniku.
    Przyglądała im się komisja artystyczna w składzie: Barbara Płocica z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Krystyna Czura z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Mirosław Lotycz ze SP nr 10 w Jarosławiu i Paweł Sroka z MOK w Jarosławiu, która po obejrzeniu 15 przedstawień w wykonaniu zespołów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, ośrodki szkolno-wychowawcze oraz ośrodki kultury przyznała nagrodę główną za "Najpiękniejsze Jasełka 2013" zespołowi "Radość". Nagrody otrzymali również Teatr "Sezam", Teatrzyk Podstawowej Szkoły Filialnej w Bystrowicach oraz Grupa Teatralna "Kalejdoskop". Były też nagrody indywidualne. Otrzymali je: s. Kinga Borys (SP nr 1 w Przeworsku), Marcin Zabłocki (SP nr 1 w Przeworsku), Wioleta Jaworska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu), Magdalena Szewczyk (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu), Kamil Przytuła (Gimnazjum nr 1 w Radymnie), Martyna Franus (Gimnazjum nr 1 w Radymnie), Jakub Gałusza (SP ZS w Grodzisku Górnym), Patrycja Kulpa (SP ZS w Grodzisku Górnym), Tomasz Orzechowski (SP nr 3 w Łańcucie), Konrad Ryzner (MOK Jarosław), Kinga Wańkowicz (SP w Tuligłowach), Natalia Cużytek (MOK Jarosław) oraz Izabela Telega (MOK Jarosław).
    Spotkania Teatralne "Jasełka 2013" zorganizował MOK w Jarosławiu i Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosław.
   
   
   
   
Komentarze
Popularne
Komentowane